Botanická zahrada otevřená návštěvníkům

Pestrá květena je přístupná v Tatranské Lomnici.

I když se ještě stále lyžuje na Lomnickém sedle, květiny se derou na slunce, aby ukázaly svou krásu. Zvlášť pod Belianskými Tatrami nebo v Západních Tatrách, kde je vápencové podloží to vypadá jako v botanické zahradě. A je tu ještě jedna možnost, jak si vychutnat jejich krásu, navštívit Expozícii Tatranskej prírody (ETP) v Tatranské Lomnici.

Lilie zlatohlaváExpozícia Tatranskej prírody v Tatranské Lomnici

Od prvního května, což je o dva týdny dříve než v minulých letech, se otevírá návštěvníkům venkovní expozice Muzea Tatranského národního parku. Od zastávky električky je to k muzeu, které slaví 50 let od svého založení, blízko. Areál ETP se nachází jen 300 m od budovy muzea.

Plocha tříhektarového areálu je již plná květů, jak potvrzuje Zuzana Kyselová, z Výskumnej stanice Štátnych lesov TANAPu: "Kvety v Tatrách začínajú kvitnúť v čase, keď zmizne sneh. Keďže sneh, ktorého bolo tento rok poskromne aj v týchto nadmorských výškach, zmizol už dávno, aj v  našej botanickej záhrade kvitne jeden kvietok za druhým. V týchto dňoch vystavuje svoje kvety na obdiv horec, rutovník koriandrolistý či dryádka osemlupienková. Mimoriadne dobre sa v  botanickej záhrade darí vo voľnej prírode ohrozenému druhu diablikovi močiarnemu. Len kvôli nemu sme boli nútení vybudovať v záhrade ďalšie jazierko. Početným obyvateľom vodných plôch v botanickej záhrade je aj ropucha, ktorá je vo voľnej prírode taktiež ohrozeným druhom."

Novinky pro tento rok

Letošní novinku botanické zahrady vám představíme blíže. Uvidíte plochu s květenou, která nyní pokrývá kalamitní plochy. Návštěvníci národného parku tak mají možnost se bezprostředně seznámit se jmény květin a dřevin, které najdete na odlesněných svazích.

Novou součástí expozice je i výstava fotografií těch tatranských květů, které návštěvníci nemají možnost vidět v botanické zahradě na vlastní oči, protože přišli v době, kdy nekvetou. Návštevníci si mohou zakoupit domů sazenice zajímavých horských druhů, vybírat můžou ze 77 druhů tatranských rostlin, které jsou v nabídce.

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru