Cesta na Rysy z Polska je již otevřena

Turistickou cestu na vrchol Rysů uzavřel pád kamenné laviny. Teď už je cesta opravená.

5.7.2012 18:51  |  Aktualizováno: 30.7.2012 8:02  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Print Comments

Turistická červeně značená cesta na vrchol Rysů od Czarneho Stawu byla z důvodu pádu kamenné laviny a potrhání zajišťujících řetězů uzavřena. Cestu po třech týdnech oprav už otevřeli.

RysyCesta z Polska na vrchol Rysů je otevřena

Vrchol Rysů (2503 m a 2499 m) je opět z Polska přístupný. Hora, kterou od 5. července uzavřeli z důvodu pádu kamenní na přístupovou cestu, je znovu otevřená. Informovala o tom horská služba TOPR v Polských Tatrách.

(aktualizace 30.7.2012 v 8:02)


Kamenná lavina zničila cestu

Kamenná lavina, která spadla 5.7.2012 na chodník směřující od Czarneho Stawu pod Rysami k vrcholku Rysů (2503 m a 2499 m), přeťala červeně značenou turistickou stezku a poničila řetězy, které slouží k jištění. TPN cestu uzavřel až do odvolání.

Hrozí nebezpečí

Podle informací ze Správy Tatranského národného parku mohou za problémy přetrvávající vysoké teploty spojené s lokálními bouřkami s intenzívními srážkami. Přitom může docházet v blízkosti sněhových polí k uvolnění kamenných lavin. Pohyblivá suť je velmi nebezpečná a hrozí vážné nebezpečí úrazu.

Nepřecházejte Rysy

Správa Tatranského národného parku stejně jako polský Tatranský národný park (TPN) upozorňují turisty, aby neriskovali a nepřecházali Rysy na polskou stranu. Pracovníci polského Tatranského národného parku (TPN) místo označili informačními tabulkami a během víkendů tam dobrovolníci budou hlídkovat. Na stejném místě dále hrozí odtržení nestabilních kamenů. Turisté budou na tento stav upozorněni i na Slovensku u odbočky do do Mengusovské doliny na Popradském plese. Oprava cesty potrvá delší dobu.

Zajímavosti

  • TPN zároveň upozorňuje na trvající nebezpečí bouřek a přívalových dešťů. Ve velkých nadmořských výškách stále můžete narazit na zbytky sněhu na firnovištích. Důležité je proto mít na túře odpovídající vybavení, zejména obuv.
Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Rysy,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 »

Související ubytování


Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
PK dne 28. července 2012 8:45

Reagovat

Otvorene
http://www.topr.pl/

wtorek, 24 lipiec 2012
W dniu dzisiejszym Tatrzański Park Narodowy otworzył szlak na Rysy, który był zamknięty od 5 lipca. Szlak na Rysy jest szlakiem trudnym, od którego nie należy zaczynać swojej przygody z górami.

Osoby wybierające się na Rysy powinny być do takiej wycieczki odpowiednio przygotowane zarówno pod względem kondycyjnym, jak i sprzętowym.


Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru