Do Tater s kočárkem

« Zpět na seznam témat.

V Tatrach jste toho už prošli dost, ale teď máte miminko a tedy i kočárek? Dokážete někdo jít i s kočárkem na výlety?

Existují nějaké trasy pro rodiče s kočárky i v Tatrách a v okolí?


Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Joe dne 23. srpna 2016 8:47

Reagovat

Re: do hor bez mimin
Odpověď na komentář: do hor bez mimin Toto téma by tu ani nemělo být, protože je nenormální brát dítě v kočáře do vysokohorského prostředí!!! Takto malé děti nemají dobře vyvinuté dýchací prostředí a vzduch pro ně není vhodný! Každý solidní lékař vám to řekne. Je to hazardování s dětskými životy!

Ehm, když pri beznem letu vystoupa kabinova vyska na cca ekvivalent 3km n.m. behem 20ti minut pro deti problem neni. Proc by melo vadit vysokohorske prostredi ( jestli se tak daji nazvat vysky okolo 1500ti set m.), kde je nepochybne mnohokrat cistsi vzduch nez v nize polozenych oblastech pri postupne aklimatizaci?

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Ani já jsem si nevšiml, že by dětem byly lanovky a následná vyšší nadmořská výška nebezpečné. Alespoň v Tatrách určitě ne. Navíc téma patří spíš tomu, kam se vydat s kočárkem, aby to jelo. Od jeho založení se udělalo v horách kus práce a opravdu dnes už i někam s kočíkom dojedete, a to je pro rodiče s dětmi dobrá zpráva. Nezáleží jen na lanovkách nebo na dobré nosičce na záda.


PK dne 3. září 2012 14:15

Reagovat

Re: do hor bez mimin
Odpověď na komentář: do hor bez mimin Toto téma by tu ani nemělo být, protože je nenormální brát dítě v kočáře do vysokohorského prostředí!!! Takto malé děti nemají dobře vyvinuté dýchací prostředí a vzduch pro ně není vhodný! Každý solidní lékař vám to řekne. Je to hazardování s dětskými životy!

Jedine realne nebezpecenstvo vo VT je rychly vystup na lanovke ak je rodic nepouceny. Deti nevedia vyrovnavat uvedemele zmenu tlaku v usiach ako dospelaci. Moze dojst k nepokoju, placu etc. Staci dat cumel, flasu alebo daco podobne na cucanie/pitie. UIAA ma odorucania pre vacsie ie nadmorske vysky http://www.theuiaa.org/medical_advice.html#Children_at_Altitude


Iva dne 31. srpna 2012 14:54

Reagovat

do hor bez mimin
Toto téma by tu ani nemělo být, protože je nenormální brát dítě v kočáře do vysokohorského prostředí!!! Takto malé děti nemají dobře vyvinuté dýchací prostředí a vzduch pro ně není vhodný! Každý solidní lékař vám to řekne. Je to hazardování s dětskými životy!


Aleš Juchelka dne 12. srpna 2010 23:33

Reagovat

Lokalit je poměrně dost
Z vlastní zkušenosti se nám moc líbil výlet Kôprovskou dolinou až ke Kmeťovu vodopádu, kde jsme se s manželkou vystřídali u hlídání kočárku a postupně jsme se oba podívali i na vodopád. Cesta dolinou kočárkem po asfaltu je bezproblému (do kopce trochu namáhavější).

Dále jsme zkusili i z Javoriny do Zadných Meďodolů, kde je štěrková cesta. Tady je to náročnější, místy prudké stoupání. Opět fajn výlet. Hodí se větší, nafukovací kola.

Hodně terénní je to např. cestou na Chocholowskou polanu k chatě (Polské Tatry), ale i to se dá.

Uričtě doporučuji výlety s kočárkem, kdekoli je trochu pevnější cesta (dále začátek Bielovodské doliny, Popradské pleso asfaltkou, Tichá dolina, Žiarska chata, Roháčska dolina, Morskie Oko atd.). Pokud to tedy nevydržíte jako my, než vám děti trochu odrostou :)


Libor Bolda dne 12. srpna 2010 14:08

Reagovat

Využijte cesty pro vozíčkáře
V Tatrách jsou vyznačeny cesty pro vozíčkáře, které samozřejmě můžete použít i s kočárkem. Seznam takových cest je popsán v příručce, která je k dispozici na webu ŠL TANAPu. Více v našem článku: http://www.tatry.cz/cs/vozickarum-pribudou-dalsi-trasy - tam najdete i odkaz na příručku.


Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru