Jaké trasy mimo sezonu?

« Zpět na seznam témat.

Jedete do Tater a nejsou ještě otevřené všechny chodníky? Kam chodíte v dubnu, v květnu nebo v listopadu? Co můžete doporučit ostatním?

Jak ten zákaz řešíte? Nejezdíte proto raději do Polska, kde omezení nejsou?

Jaké máte zkušenosti, zážitky, informace? Podělte se o to s ostatními.


Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Hanka Fialova dne 28. července 2014 12:46

Reagovat

poprve do Tater
Ahoj,v zaří se chystám na 2 týdny do Tater (Vysokých nebo Nízkých).Co mi z nich doporučíte navštívit a prožít?Díky Hanka

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
V Tatrách bych si nenechal ujít túry na vrcholy nebo sedla (Priečné, Jahňací štít). Zážitkem v září určitě budou barevné stromy pod Tatrami, daleké výhledy nebo poslední květy Tater. V Nízkých Tatrách bych se podíval do jeskyní a prošel se hlavním hřebenem nebo nějakou vápencovou dolinou. Je toho spousty. Koukněte na tipy na výlety nebo na túry. U nás určitě inspiraci najdete.


PK dne 10. června 2014 13:11

Reagovat

Re: strážci
Odpověď na komentář: strážci Existují vůbec ti strážci přírody, tedy lesná stráž? Všude se o ní píše, ale vidět není. Já ignoruju uzavírku roky a ještě jsem o 66 euro nepřišel. Mě to připadá, že dostat pokutu od lesní stráže je stejně pravděpodobné, jako že vás v autě zastaví policajti když je průtrž mračen a dostanete pokutu za to, že máte prošlou lékárničku:-) Nechci tady navádět k porušování TANAPu, ale vůbec bych neřešil, jestli jít do hor pár dní před otevřením chodníků...

Mirku, existuje Lesná stráž ( nielen v TANAPe) a Stráž prírody. Je to ako s medveďmi. Ty si ich nevidel, ale oni ťa videli. Treba si uvedomiť, že niektoré veci v NP sú zastaralé a niektoré majú zmysel ( a napr. sezónnu uzáveru nám TPN a poľské kamzíky závidia).
Zavolaj si, pokecaj :-)
http://spravatanap.sk/web/index.php/2012-08-24-09-46-37/zoznam-pracovnikov

To, že Ty si nevidel strá


Mirek dne 6. června 2014 12:37

Reagovat

strážci
Existují vůbec ti strážci přírody, tedy lesná stráž? Všude se o ní píše, ale vidět není. Já ignoruju uzavírku roky a ještě jsem o 66 euro nepřišel. Mě to připadá, že dostat pokutu od lesní stráže je stejně pravděpodobné, jako že vás v autě zastaví policajti když je průtrž mračen a dostanete pokutu za to, že máte prošlou lékárničku:-) Nechci tady navádět k porušování TANAPu, ale vůbec bych neřešil, jestli jít do hor pár dní před otevřením chodníků...

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Lesná stráž existuje, tedy alespoň já ji v TANAPu viděl. Sezónní uzávěra se mi taky nelíbí, ale musím neznalé varovat, takhle to dneska na Slovensku je. V Tatrách stále platí vyhláška, která vstup do vysokohorského prostředí do 15.6. zakazuje, až na výjimky. Jak si s tím každý naloží, to já ovlivnit nedokážu.


Ondra dne 2. června 2014 21:38

Reagovat

uzávěr chodníků
Zdravím,
jak moc vážně myslíte že je třeba brát uzavření chodníků do 15.6.? chtěl bych jet do tater příští týden a docela mě to zaskočilo, tak zvažuju, že to budu ignorovat.
dík

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Je to třeba brát vážně, protože i strážci to berou vážně. Někdy stačí domluva, někdy to spraví pokuta do výšky 66 €.


PK dne 14. května 2014 17:16

Reagovat

Re: túry květen
Odpověď na komentář: túry květen Zdravím, jsou uzávěry chodníků ve vysokých tatrách aktuální? Není třeba otevřeno něco dřív než v obvyklou dobu v červnu?

Libore, a este ho pripadne

http://www.webkamery.sk/webkamera-live/55-lomnicky-stit
http://www.laviny.sk/meteostanice/meteostanica-solisko/


zuzka dne 6. května 2014 20:11

Reagovat

túry květen
Zdravím, jsou uzávěry chodníků ve vysokých tatrách aktuální? Není třeba otevřeno něco dřív než v obvyklou dobu v červnu?

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Musí se počkat do 16. června. Výjimka je Baranec a Plačlivý v Západných Tatrách anebo doporučujeme vyzkoušet polskou stranu. Tam taková omezení nejsou. Ale samozřejmě pozor na sníh...ještě je ho tam hodně.


Alena dne 14. dubna 2014 6:41

Reagovat

Re: túry duben (Velikonoce 2014)
Odpověď na komentář: túry duben (Velikonoce 2014) Ahoj,chystáme se na Velikonoce do Štrby na 2 dny, na 2 dny do Smokovce. Nějak se ztrácím v těch uzavřených chodnícíh...Máme naplánované túry - na Kriváň ze Štrbského Plesa, dále na Teryho chatu pres Hrebienok a na Priecne sedlo, nasledne pak na Hrebienok, vodopady Stud. potoka a lanovkou na Lomnicky Stit?je to uskutecnitelne, nebo budeme muset kvuli uzaverum prehodnotit cely vylet?pripadne nejake navrhy na tury realizovatelne koncem dubna? (jsme zdatni turisti, zvykli na vytrvalost i ve spatnych podminkach, na vysokohorskou turistiku, mame dobre obleceni, macky, hole, celovky..gps, ale nevím, zda to staci.diky

Turistický chodník na Kriváň je uzavřený do 15.6. ze strany od Štrbského plesa (rozc.Jamské pleso) i od Třech studniček. Na Teryho chatu se může, ale dál přes Priečne sedlo je taky chodník uzavřen. Může se ke všem chatám, kromě chaty Pod Rysy. Vodopády Studeného potoka jsou přístupné. Lanovka na Lomnický štít je kromě předsezonní údržby a silného větru v provozu po celý rok. Všechny uzávěry jsou podrobně na tomto webu - odkaz O tatrách - Pohyb v národních parcích - sezonní uzávěry chodníku... Přeji hezký velikonoční pobyt v Tatrách.


Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 24)
Stránka: 1 2 3 »

Inzerujte u nás

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Připojte se k nám na Facebooku

Nominujte Tatry.CZ do Křišťálové lupy!

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru