Jaké trasy mimo sezonu?

« Zpět na seznam témat.

Jedete do Tater a nejsou ještě otevřené všechny chodníky? Kam chodíte v dubnu, v květnu nebo v listopadu? Co můžete doporučit ostatním?

Jak ten zákaz řešíte? Nejezdíte proto raději do Polska, kde omezení nejsou?

Jaké máte zkušenosti, zážitky, informace? Podělte se o to s ostatními.


Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Alena dne 14. dubna 2014 6:41

Reagovat

Re: túry duben (Velikonoce 2014)
Odpověď na komentář: túry duben (Velikonoce 2014) Ahoj,chystáme se na Velikonoce do Štrby na 2 dny, na 2 dny do Smokovce. Nějak se ztrácím v těch uzavřených chodnícíh...Máme naplánované túry - na Kriváň ze Štrbského Plesa, dále na Teryho chatu pres Hrebienok a na Priecne sedlo, nasledne pak na Hrebienok, vodopady Stud. potoka a lanovkou na Lomnicky Stit?je to uskutecnitelne, nebo budeme muset kvuli uzaverum prehodnotit cely vylet?pripadne nejake navrhy na tury realizovatelne koncem dubna? (jsme zdatni turisti, zvykli na vytrvalost i ve spatnych podminkach, na vysokohorskou turistiku, mame dobre obleceni, macky, hole, celovky..gps, ale nevím, zda to staci.diky

Turistický chodník na Kriváň je uzavřený do 15.6. ze strany od Štrbského plesa (rozc.Jamské pleso) i od Třech studniček. Na Teryho chatu se může, ale dál přes Priečne sedlo je taky chodník uzavřen. Může se ke všem chatám, kromě chaty Pod Rysy. Vodopády Studeného potoka jsou přístupné. Lanovka na Lomnický štít je kromě předsezonní údržby a silného větru v provozu po celý rok. Všechny uzávěry jsou podrobně na tomto webu - odkaz O tatrách - Pohyb v národních parcích - sezonní uzávěry chodníku... Přeji hezký velikonoční pobyt v Tatrách.


Jana dne 12. dubna 2014 11:53

Reagovat

túry duben (Velikonoce 2014)
Ahoj,chystáme se na Velikonoce do Štrby na 2 dny, na 2 dny do Smokovce. Nějak se ztrácím v těch uzavřených chodnícíh...Máme naplánované túry - na Kriváň ze Štrbského Plesa, dále na Teryho chatu pres Hrebienok a na Priecne sedlo, nasledne pak na Hrebienok, vodopady Stud. potoka a lanovkou na Lomnicky Stit?je to uskutecnitelne, nebo budeme muset kvuli uzaverum prehodnotit cely vylet?pripadne nejake navrhy na tury realizovatelne koncem dubna? (jsme zdatni turisti, zvykli na vytrvalost i ve spatnych podminkach, na vysokohorskou turistiku, mame dobre obleceni, macky, hole, celovky..gps, ale nevím, zda to staci.diky


Kulíšek dne 21. října 2012 15:08

Reagovat

Re: vycházky po Tatrách
Odpověď na komentář: vycházky po Tatrách Dobrý den,moje touha je se podívat alespoň jednou do Vysokých Tater.
Nikdy jsem tam nebyla a tak potřebuji poradit jako začátečníkovi.Kde se ubytovat a kam se vydat a co sebou.děkuji


Dobrý den,
záleží asi, kdy se tam chcete podívat (myslím kterou roční dobu).
Ideální je co nejkrásnější počasí, které se bohužel v Tatrách rychle mění. Teď na podzim musíte počítat s rychlým stmíváním, možností výskytu sněhu, námrazy..Studeným počasím, větrem..
Zase jako proti pól se uvádí, že počasí na podzim je nejstabilnější...Myslím, že do 31. 10 jsou otevřeny turistické chodníky..Pak už se zavírají.
Osobně máme zkušenost s Tatrama v polovině srpna - pokud trefíte krásné počasí, tak je to ráj..I když na horách je hezky za každého počasí, pokud tedy nechytíte nějakou bouřku v sedle nebo někde na skále :-)
Co se týká vybavení: Musíte počítat se vším! Jak s horkým počasím, tak klidně i sněhem v polovině srpna..Oblečení co nejpohodlnější, vrstvené - teplé i oblečení pro případ horka..čepici, rukavice, šátek, kvalitní pohodlné a hlavně rozchozené boty! Turistické hole..
Na tůry do baťohu dostatek vody, jídlo, pláštěnku, mobil (v mobilu i číslo na HZS 18300), my sebou vozíme i takovou tu aluminiovou přikrývku, základní věci z lékarničky (obvazy, náplasti, dezinfekce) případně léky, které pravidelně užíváte..
Na cestu samozřejmně pojištění - v případě ČP se musíte ještě navíc pojistit pro případ zásahu HZS.
Ubytování je všude habaděj, já osobně mám radši, když už někam jedu a mám už dopředu ubytování rezervované. Zkušenosti s ubytováním máme v Penzionu Partizán v Horním Smokovci - byli jsme tam moc spokojeni - čisté, útulné, příjemné prostředí, jídla dost a dobré.
Centrum pro připojení na turistické stezky jsou Smokovce - Starý, Nový, Horní, Tatranská Lesná atd..
Záleží kam se chcete podívat a na jak dlouho jedete a také na finančních možnostech...Nabídtky ubytování najdete i na těchto stránkách.
Kam se vydat? Záleží na Vaší fyzické kondici, zdravotním stavu. Potom také na tom, zda půjdete na výšlap i s dětma.
Všeobecně takové doporučované lehké trasy jsou z Hrebienku na Zámkovského chatu, Rainerovu chatu, k vodopádům, Lomnická vyhlídka, na Skalnaté pleso, Symbolický cintorín pod Ostrvou, Popradské pleso, ke Štrbskému plesu..zkrátka po tatranské magistrále. Informací je všude dost na internetu i v průvodcích. Z vrcholů se úvadí jako snadnější Solisko a Ostrva..Ale to si všechno projděte sama v průvodcích a na internetu..
Hlavní zásady! Nic nepodcenit! Nesnažit se překonat své možnosti a síly! Na cestu vycházet co nejdříve! A nevydávat se na túry sama.

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Díky za vyčerpávající návod. Do Tater lze jet prakticky kdykoliv (ideálně od 16. června do 31. října, kdy neplatí sezónní uzávěra) a rozhodně se nevyplatí podceňovat počasí. Mlha, déšť, mráz, kroupy, sněžení a hlavně bouřky vás mohou překvapit prakticky kdykoliv. Takže potřebné vybavení naložit s sebou do batohu a vyrazit včas na túru!
Ubytování si mnoho lidí dnes hledá i výše např. na horských chatách, které už nabízí srovnatelný komfort. Určitě se dá v tomhle případě doporučit Horský hotel pri Popradskom plese nebo Chata pri Zelenom plese, výše položené chaty mají už specifický horolezecký charakter. Standard najdete ve všech tatranských osadách.
Nezapomeňte, že Tatry jsou i v Polsku a že i tam je velmi pestrá nabídka jak ubytování, tak krásných túr. Stojí to za to!
Hezké Tatry!


Anna FALTÝNKOVÁ dne 18. října 2012 1:33

Reagovat

vycházky po Tatrách
Dobrý den,moje touha je se podívat alespoň jednou do Vysokých Tater.
Nikdy jsem tam nebyla a tak potřebuji poradit jako začátečníkovi.Kde se ubytovat a kam se vydat a co sebou.děkuji


Karaka dne 8. října 2012 23:37

Reagovat

Tatry v říjnu 2012
Dobrý den,
prosím, chtěla bych se podívat do Tater teď 12.10.2012; nevím však zda je to vůbec bez maček možné? Je v tomto období a při tomto počasí možné přespat ve stanu a podniknout výstup na Rysy či Kriváň?

děkuji

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Podívat se do Tater stále ještě můžete. Všechny trasy včetně Rysů a Kriváně jsou otevřeny do 31.10.2012, potom začne platit sezónní uzávěra. Spaní ve stanu už bych nedoporučoval, v kempech sezóna skončila a jinde se to nesmí. V Tatrách je dostatek horských chat.
Mačky možná nepoužijete, ale určitě byste je s sebou mít měla.


Aleš Juchelka - správce webu dne 21. května 2012 23:12

Reagovat

Re: Uzávěrka chodníků a lanovek
Odpověď na komentář: Uzávěrka chodníků a lanovek Prosím o radu: Koncem příštího týdne, t.j. 24. - 27. 5. Máme naplánován zájezd do Tatranské Lomnice. Jaké turistické trasy a lanovky budou v provozu v okolí prosím?

Většina turistických tras do vyšších partií slovenské části Tater se otevírá až po 15.6 (viz http://www.tatry.cz/cs/sezonni-uzavery-chodniku). Dostanete se ale na horské chaty pěknými cestami v údolí. V okolí Lomnice a Smokovců také namátkou na Studenovodské vodopády, k Chatě pri Zelenom plese, Zamkovského, Téryho, Zbojnícke chatě, ke Skalnatému plesu pod Lomnický štít a dále.

Vpravo nahoře je červené tlačítko INFOMAPA TATER, kde si můžete jednotlivé cíle výletů v okolí Lomnice najít přímo na mapě s odkazy na podrobné informace.

Info o lanovkách je zde http://www.tatry.cz/cs/lanovky.

Popisy túr a výletu najdete v Aktivitách: http://www.tatry.cz/cs/aktivity , kde můžete v jednotlivých sekcích vyhledávat pomocí formuláře např. dle výchozího místa.


rubesova dne 19. května 2012 13:46

Reagovat

Uzávěrka chodníků a lanovek
Prosím o radu: Koncem příštího týdne, t.j. 24. - 27. 5. Máme naplánován zájezd do Tatranské Lomnice. Jaké turistické trasy a lanovky budou v provozu v okolí prosím?


Betty Frommerová dne 16. dubna 2012 20:39

Reagovat

Doporučené trasy v Západních Tatrách v květnu
Dobrý den přeji. Do Vysokých Tater jezdíme často, teď bychom však kvůli uzávěře rádi do Západních, a to na začátku v května. Můžete nám prosím poradit 2-3 celodenní tůry (bez horolezeckého vybavení), které by byly schůdné - nemáme představu, co v horách od toho brzkého termínu očekávat. Nebo by snad byla přece vhodnější polská strana Vysokých Tater, viz. debata dole...? ...alespoň by tam bylo méně lidí než v sezónu, což je katastrofa... Díky za info

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
V tomto termínu je to úplně nejhorší, celé Tatry jsou uzavřené, pro turisty, skialpinisty...méně lidí tam bude určitě. Z turisticky atraktivních cest je otevřená jen cesta na Plačlivý a na Baranec. Tzn. že lze vystoupit od chaty do Žiarského sedla, na Plačlivý anebo na druhou stranu přes Smrek na Baranec a dolů k ústí doliny. To jsou moc pěkné túry, ale v květnu tam ještě určitě budou sněhová firnoviště, kde může být nebezpečný terén. Úplně nejhorší místo je mezi Smrekem a Barancem, tam je hřeben hodně ostrý a příkrý. Tam je opatrnost na místě, pokud to bude zmrzlé, pak se mohou hodit mačky nebo cepín. Jinak určitě alespoň teleskopické hůlky. Dál se podívat můžete i na Poľanu Červenec a na Sivý vrch.

Naopak v Polsku jsou jen 4 uzavřené turistické cesty a rozhodnutí o bezpečnosti výstupu nechávají na turistech. Více na http://www.tatry.cz/cs/sezonni-uzavery-chodniku. V Západních Tatrách tak vyjdete určitě na Lúčnou nebo pak po hřebeni až na Volovec. Ale opět berte na zřetel aktuální podmínky. Sníh tam bude místy docela určitě. Na začátku května jsou v Polsku svátky, do Tater určitě směřuje hodně Poláků, ale západní doliny jsou trochu stranou zájmu i tam.


Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 17)
Stránka: 1 2 »

Inzerujte u nás

Himalaya club Vysoké Tatry

Himalaya club - nabízí výstupy s horskými vůdci, expedice po světě ad.

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Připojte se k nám na Facebooku

Lavinová předpověď

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru