Nové stránky

« Zpět na seznam témat.

Zdravím všechny naše čtenáře!

Rádi bychom znali vaše pocity, dojmy, zkušenosti, náměty, námitky atd. z našich nových stránek. Stránky jsme spustili od 1.8.2010.

Děkujeme!

Libor Bolda


Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Mirek dne 4. září 2013 11:14

Reagovat

Dromedárov chrbát
pro Mirex: Pokud se nepletu, tak když jdeš z Gerlachu dolů Velickou probou, tak přes Dromedárov chrbát vůbec nejdeš. Já měl vždy za to, že Dromedárov chrbát je hřeben asi 5 vrcholů, který odděluje Gerlachovský kotel od Batizovské doliny. Přes Dromedárov chrbát vede tzv. historická cesta na Gerlach a tam žádné řetězy snad nikdy nebyly, ani tam nejsou zapotřebí, bo je to velmi lehký terén, jen když padne mlha tak jsou tam místa kde se hůře orientuje ten kdo by tam šel poprvé. To že někdo uřezal řetězy i na výstupu přes Velickou probu se dalo čekat. Řetězy v Batizovské dolině uřezal jeden z horských vůdců a tak je skoro jisté, že i řetězy ve Velickém žlabu uřezal někdo ze spolku horských vůdců. Horská služba to určitě nebyla, proč by to dělala? Vždyt od chvíle kdy zmizly řetězy v Batizovském žlabu už horská služba několikrát zasahovala v Batizovském žlabu, kdy zachranovala turisty, co sestupovali z Gerlachu Batizovským žlabem a kvůli chybějícím řetězům to nebyli schopni slézt. Tuším, že kvůli chybějícím řetězům už tam byl i těžký úraz, ne-li smrtelný, takže ten co to odřezal by se měl vypátrat a měl by jít před soud, protože musel vědět, že když řetězy odřeže, že tím ohrozí život někoho kdo tama půjde a ted nemusíme debatovat o tom, že turisti v tom terénu nemají co dělat. Před asi 2 roky jsem zažil u Batizovského plesa noční pátračku horské služby, hledali někoho, pak druhý den jsem se dočetl na stránkách horské služby, že je nakonec našli v Batizovském žlabu v místě kde kvůli chybějícím řetězům nebyli schopni sestupu. Gerlach je prostě hnusný byznys a někdo je pro peníze schopný čehokoli...


Jara von Brunn dne 2. září 2013 21:05

Reagovat

Re: Gerlach
Odpověď na komentář: Gerlach Zostupovali sme z Gerlachu smerom na Velickú próbu cez Dromedárov chrbát a veru bolo tam niekoľko úsekov tak vysnežených, že bez čakana to znamenalo veľké nebezpečenstvo. Prechádzajúc nespočetnými rebrami Dromedárovho chrbta sme museli len konštatovať, že všetky ťažké úseky sú bez reťazí. Zostali po nich len holé zabetónované oká. Tieto bývalé zaistené miesta uľahčovali záujemcom o Gerlach bezpečnejší výstup, alebo zostup, no boli tak maskované v spletitom teréne, že len najskúsenejší vedeli kde sú. Sú to horskí vodcovia, horská služba a iní skúsení horolezci. Teraz reťaze zmizli. Tie, úplne nové reťaze, ktoré dal namontovať bývalý prezident Schuster. Mohol ich zobrať len niekto z trojice, ktorú som práve vymenoval. Nikto iní, lebo by ich nenašiel. Možno sa dočkáme vysvetlenia a budem môcť potom dopísať do tejto kroniky mená vinníkov. To slovko „vinníkov“ je najkrajšie, aké mi prišlo na myseľ. Tam v tej hmle na Dromedárovom chrbte, až na mňa zízalo opustené kovové oko, sme tých zlodejov reťazí pomenovali inakšie. Urobili to ………….. ………, alebo ľudia nimi poverení, hoci nemám na to žiadne dôkazy, lebo: 1.Patria do trojice, ktorá vedela kde sa reťaze nachádzajú. 2. Oni prichádzajú o kšeft, ak na Gerlach idú turisti bez …………….. ………. . 3. Už som mal s nimi niekoľkokrát slovnú výmenu pri výstupe na Gerlach, hoci som zákon ako inštruktor VHT neporušil. Takže všetko zo strany ……………… ……….. sú len plané reči plné strašenia a krytia sa za nebezpečenstvo Gerlachu. Hlavný a jediný dôvod správania sa ……………… ………. je komerčné využitie výstupu na Gerlach. Výstup na Gerlach nie je o nič ťažší ako na ostatné 2,5km štíty !

To Mirex:
Z toho je fakt smutno...
Když zmizeli řetězy z Batizovské proby, tak se říkalo, že je uřezal Pavol R. Nevím co je na tom pravdy, těžko někoho nařknout...označit "ty jsi to byl". Faktem je, že horští vůdci pochopitelně nemají zájem aby jim někdo "bral práci".
Plně podporuju tuto iniciativu: http://nasehory.sr/?Kto_sme
Těžko říct, zda toto něco změní, ale snad čím víc lidí bude slyšet, tím spíš je možná změna


Mirex dne 1. září 2013 19:03

Reagovat

Gerlach
Zostupovali sme z Gerlachu smerom na Velickú próbu cez Dromedárov chrbát a veru bolo tam niekoľko úsekov tak vysnežených, že bez čakana to znamenalo veľké nebezpečenstvo. Prechádzajúc nespočetnými rebrami Dromedárovho chrbta sme museli len konštatovať, že všetky ťažké úseky sú bez reťazí. Zostali po nich len holé zabetónované oká. Tieto bývalé zaistené miesta uľahčovali záujemcom o Gerlach bezpečnejší výstup, alebo zostup, no boli tak maskované v spletitom teréne, že len najskúsenejší vedeli kde sú. Sú to horskí vodcovia, horská služba a iní skúsení horolezci. Teraz reťaze zmizli. Tie, úplne nové reťaze, ktoré dal namontovať bývalý prezident Schuster. Mohol ich zobrať len niekto z trojice, ktorú som práve vymenoval. Nikto iní, lebo by ich nenašiel. Možno sa dočkáme vysvetlenia a budem môcť potom dopísať do tejto kroniky mená vinníkov. To slovko „vinníkov“ je najkrajšie, aké mi prišlo na myseľ. Tam v tej hmle na Dromedárovom chrbte, až na mňa zízalo opustené kovové oko, sme tých zlodejov reťazí pomenovali inakšie. Urobili to ………….. ………, alebo ľudia nimi poverení, hoci nemám na to žiadne dôkazy, lebo: 1.Patria do trojice, ktorá vedela kde sa reťaze nachádzajú. 2. Oni prichádzajú o kšeft, ak na Gerlach idú turisti bez …………….. ………. . 3. Už som mal s nimi niekoľkokrát slovnú výmenu pri výstupe na Gerlach, hoci som zákon ako inštruktor VHT neporušil. Takže všetko zo strany ……………… ……….. sú len plané reči plné strašenia a krytia sa za nebezpečenstvo Gerlachu. Hlavný a jediný dôvod správania sa ……………… ………. je komerčné využitie výstupu na Gerlach. Výstup na Gerlach nie je o nič ťažší ako na ostatné 2,5km štíty !


anonym dne 24. června 2013 12:16

Reagovat

Re: Bielovodská dolina
Odpověď na komentář: Bielovodská dolina Ahoj,mám v plánu jit z Hrebienku přes Zbojn.chatu ( nocleh) přes sedlo Prielom,dále Polský hreben do Bielovod.doliny. Konec v Lysé Polaně a Tatr. Javorině. Anebo jít opačně,z Tatr.Javoriny,nocleh na Zboj.ch. Poradí někdo co je schůdnější,máte někdo zkušenosti. DíkyAbsolvovali jsme kdysi túru Hrebienok, Sliezský dom, Polský hrebeň, Bielovodská dolina, Lysá Polana. Raději bych měla to těžší za sebou a šla nekonečnou Bielovodskou dolinou až na závěr.

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Je to určitě možné,problém je jedině s dopravou.Jsou prostě dvě možnosti - ranním busem na Lysou Poľanu nebo chvátat na túře a dorazit na poslední autobus.


Sona Kozielová dne 21. června 2013 22:41

Reagovat

Bielovodská dolina
Ahoj,mám v plánu jit z Hrebienku přes Zbojn.chatu ( nocleh) přes sedlo Prielom,dále Polský hreben do Bielovod.doliny. Konec v Lysé Polaně a Tatr. Javorině. Anebo jít opačně,z Tatr.Javoriny,nocleh na Zboj.ch. Poradí někdo co je schůdnější,máte někdo zkušenosti. Díky


zuzana šemodová dne 5. června 2013 20:11

Reagovat

Nové stránky
Absolutně nikde se nedá najít aktuální schůdnost - podle počasí - různých tras, já zrovna teď hledám Jánošíkovy diery a Malý a Velký Rozsutec.

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Schůdnost cest je pravidelně monitorována Horskou záchrannou službou. Na tu vedou přímé odkazy z hlavní stránky i v dalších relevantních stránkách. Náš server se věnuje primárně Tatrám, proto Dierám a Rozsutci nevěnujeme prakticky žádnou pozornost.


Petr Veselý dne 19. listopadu 2010 14:50

Reagovat

Nové stránky
Zdravím, mě se stránky líbí a myslím, že jsou přehlednější.


Vladimír Lukeš dne 5. září 2010 8:35

Reagovat

Nové stránky
Bohužel musím souhlasit s tím, že nová podoba stránek je značně nepřehledná.


Vlasta Fardová dne 12. srpna 2010 17:28

Reagovat

Nové stránky
Pro mne je to také nepřehledné - například tůry ve sloupcích byly hned na očích. Nějak zatím nevidím, co jste zlepšili.


Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 12)
Stránka: 1 2 »

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru