Populární trasy

« Zpět na seznam témat.

Taky máte svoje oblíbené trasy, které můžete doporučit ostatním? Co se vám na nich líbí?

Jaké máte zkušenosti, zážitky, informace? Podělte se o to s ostatními.


Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Monika Švancarová dne 9. července 2015 22:38

Reagovat

Výstup na Rysy
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli je výstup na Rysy bez problémů zvládnutelný ( bezpečný) i pro dvanáctileté dítě? Děkuji.

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Jen málokteré dítě ve věku 12 let by mělo mít problém s výstupem na Rysy, je to po turistické cestě, krátký zajištěný úsek je za pěkného počasí dobře schůdný. Je to jen trošku dlouhé 7-8 hodin. Co může být problém je počasí (bouřky, déšť, kroupy), případně problém se závratěmi (výhledy ze sedla příp. z vrcholu) a je třeba na to být dobře připraven. Takže pokud nemáte nějaký problém s pohybem (u dítěte) a máte kvalitní obutí a oblečení vyražte na túru!


Petr dne 27. června 2015 10:18

Reagovat

Schůdnost tras
Dobrý den
Loni prý byla uzavřená Ráčková, Jamnická a Žiarská dolina (kalamita). Jak to vypadá letos?
Chtěli bychom jít tůry na Baranec, Bystrou a Jakubinu a dolinama se vždy vracet. A prosím nějaké tipy na ubytování. Mockrát děkuji.

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Pokud bude letos probíhat těžba v lese v dolinách, pak nebude průstupnost turistických značek ohrožena, příp. bude v terénu "objížďka" vyznačená. Všechny vrcholy jsou momentálně přístupné.
Pokud se jedná o ubytování pod Roháči, pak pár tipů najdete na našem webu. Asi úplně nejlepší by pro vás bylo shánět něco přímo u ústí Žiarské doliny nebo ve Smrečanech či Žiaru. Tipů je tu spoustu. Když tak napište e-mailem, pokud na nic nepřijdete sami.


PK dne 19. června 2015 6:17

Reagovat

Re: tatry - září
Odpověď na komentář: tatry - září ahoj, chtěla bych se vydat na tůru s přáteli (nízká náročnost) asi na 4 dny. Dáte mi prosím tip na vhodnou trasu, příp. ubytování a jestli koncem září už nebude zima? Děkuji :)

Moze byt dva mesiace azuro a babie leto, moze prsat, moze byt polmetra snehu
https://picasaweb.google.com/prevyk/Gerlach2192008
http://www.svts.sk/index.php?a=709
http://www.svts.sk/index.php?a=701


Veronika dne 15. června 2015 21:53

Reagovat

tatry - září
ahoj, chtěla bych se vydat na tůru s přáteli (nízká náročnost) asi na 4 dny. Dáte mi prosím tip na vhodnou trasu, příp. ubytování a jestli koncem září už nebude zima? Děkuji :)

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Ahoj Veroniko. V září určitě už může být zima, pravidelně v září padá první sníh, který se ale ještě většinou neudrží. Túra na 4 dny od chaty k chatě?
1. den: Dojít na Chatu pri Zelenom plese (nocleh), příp. ještě stihnout výstup na Jahňací štít
2. den: přejít po Magistrále na Zamkovského chatu (nocleh)
3. den: Malá a Veľká Studená dolina, přechod přes Priečne sedlo (nocleh na Zamkovského ch.)
4. den: Slavkovský štít a dolů

Samozřejmě k tomu existuje řada alternativ. Pokud máš zájem o další info nebo o túry v Západních Tatrách, napiš na náš e-mail. Sem to nejde tolik rozepisovat. Díky.


Martina Blažková dne 13. června 2015 9:25

Reagovat

Výlety v okolí Tatralandie
V červenci pojedeme do Tater do Tatralandie, dva dny bychom ale chtěli věnovat výletům v okolí. Máme pár typů, našel by se někdo znalý okolí, kdo by mi pomohl výlety nějak pomoct naplánovat, abychom neběhali od jednoho místa ke druhému a přitom viděli maximum? Případně pokud budete mít ještě doporučení na jiné místo v okolí, tak budu ráda, vybírali jsme jen z internetu. Zdaleka nemusíme navštívit všechno, ale toto jsem našla a mezi tím budu vybírat.

Demanovská ledová jeskyně, Važecká jeskyně, Demanovská jeskyně Svobody, Bystrianská jeskyně, horská bobová dráha Žiarce - Pavčina Lehota, Sliačské Travertiny, Liptovská Mara a plavba po ní, Archeoskanzen Havránok, Čierny Váh, Kostol Archa Locus - Kostel Dvou Srdcí, Artikulárny drevený evangeliský kostel Svatý Kříž, Likavský Hrad, Chopok a lanovkou nahoru.

Díky moc

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Odpovídám e-mailem.


Mirek dne 4. listopadu 2012 14:14

Reagovat

Jaké trasy koncem sezony?
Odpověď na komentář: Jaké trasy mimo sezonu ? Dobrý den, rád bych se na něco zeptal. Pravděpodobně pojedeme do Tater koncem května, kdy je většina chodníků ještě uzavřena. Chci se zeptat, jestli se i v této době dá najít dostatek zajímavých tras na celodenní tůry, případně jaké. Děkuji za tip. Mimochodem, jak založím nové téma na tomto diskuzním fóru? Děkuji.VH

Dobrý den, mám podobný dotaz. Chceme jet do Tater někdy kolem přelomu dubna a května. Máme desetiiletého kluka a potřebovali bychom tedy nějaké ne úplně náročné, ale přesto aspoň trochu zajímavé trasy. Jak to tak vypadá, tak je v Tatrách dost tras uzavřených. Najdou se ale aspoň nějaké, které uzavřené nejsou? Děkuji za odpověď, M.

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
V Tatrách sezónní uzávěra znepřístupňuje pouze vysokohorské úseky turistických tras. Tzn. v praxi pouze části cest nad vysokohorskými chatami, patří sem sice všechny vrcholy a horská sedla, ale i tak je tu dostatek cílů. V jarních měsících v dubnu a v květnu, kdy už je delší den, je zajímavé chodit min. k horským chatám, které jsou stále v provozu (Chata pri Zelenom plese, Téryho chata, Zbojnícka chata, Sliezsky dom, Popradské pleso). I v dubnu a v květnu je třeba mít s sebou zimní výbavu, můžete se setkat se sněžením. Velká část úseků cest může stále ležet pod sněhem!
Zároveň na jaře v podhoří a na vápencích (Belianské Tatry) můžete vidět vzácnou horskou květenu. Určitě už pokvete šafrán nebo dřípatka.

Více informací najdete na našem webu, kde si "zimní túry" můžete v nabídce vyfiltrovat. Nesmím zapomenout pro děti atraktivní lanovky nebo tip na návštěvu Polských Tater, kde v takovém rozsahu uzávěru nemají.


PK dne 16. července 2012 13:00

Reagovat

Re: Re: Vysoké Tatry
Odpověď na komentář: Re: Vysoké Tatry Letos pojedeme s rodinou do Tater.Děkuju moc za dobrý tip na výlet.Kdyby bylo možné,napište prosím ještě další vyzkoušené a nenáročné túry pro rodinu.Díky.

tie tipy od Hrudey su celkom fajn,len by som sa opytal, kedy tam idete a ake stare su deti.
Co sa tyka tury Hrebienok - Skalnate pl., je to pomale stupanie cez 500 m, takze nie celkom vrstevnica.
pre planovanie odporucam vziat si so sebou mapu VKU 1:25 000 c.2, alebo VKU Atlas Tatry.


Hrudey dne 11. července 2012 10:57

Reagovat

Re: Re: Vysoké Tatry
Odpověď na komentář: Re: Vysoké Tatry Letos pojedeme s rodinou do Tater.Děkuju moc za dobrý tip na výlet.Kdyby bylo možné,napište prosím ještě další vyzkoušené a nenáročné túry pro rodinu.Díky.

Zdravím. Několik tipů, nejedná se ani tak o tůry, ale spíše procházky. Jedna z možných je ze Štrbského plesa kam sa dojede elekričkou(TEŽ), na Popradské pleso, kde je možnost občerstvení, dále se dá pokračovat na Ostrvu, ale toto je náročnější, ale zvládnutelné, nebo pokračovat kolem plesa, symbolický cintorin po asfaltce dolů na zastávku TEŽ Popradské pleso, jsou tam i další trasy, ale náročněší. Další z možných ze Starého Smokovce na Hrebienok, nenáročná procházka, jezdí nahoru rovněž Zubačka, z Hrebienku záleží na náladě, např. Vodopády Stud. potoka, dále k různým chatám, na jména si bohužel nevzpomenu. Mezi jednotlivýma cílema cca. hodinové vzdálenosti. Ještě jednu trasu si dovolím a to ze Skalnatého plesa, kam se dá vyvézt lanovkou buď na Hrebienok, je to po vrstevnici, taky nenáročné, nebo na Sedlo pod Svišťovkou, Svišťovku, toto je trochu náročnější neboť jsou prudčejší svahy pod váma, ale nic extrémního. Jedná se o mé subjektivní názory. Každopádně mapu sebou a osobně doporučuji koupit si v knihkupectví malou knížečku TATRY, která obsahuje 50 nejkrásnějších tras v Tatrách, Červená obal cena cca 100 kč.Přeji krásnou dovolenou a Horám zdar :-)


Eva z Moravy dne 10. července 2012 21:00

Reagovat

Re: Vysoké Tatry
Odpověď na komentář: Vysoké Tatry Právě jsme v Tatrách, bydlíme v Tatranské Štrbe.Už jsme si to tady ptošli, jeli jsme zubatkou, lanovkami, máme za sebou výstup na Solisko, navštívili jsme i Skalnaté pleso, Hrebienok, vodopád Skok. Tam jsme zmokli. Ale máme úžasné vzpomínky. Máme 9 letého syna a zatím neměl nejmenší problém s ničím. Naopak. V restauracích jsme zatím také byli spokojeni. Jednou nám ujela Zubatka z Tatranské Štrby na Štrbské pleso. Pozor, jezdí opravdu na čas a lístky je nutné si koupit předem na stanici. Přímo ve vagoně jsou dražší.Jen mě trošku mrzí, že mají docela málo informačních cedulí. Ve Smokovci jsme pátrali po nádraží. Chybělo značení od lanovky. A ještě mě udivuje, jak mají turistické ukazatele psané v časech a ne v kilometrech. Takže vám nabízejí trasu a u toho jak dlouho trvá její zdolání. Nevím, kolik jsme tedy celkově ušli. A časy jsou orientační. protože se cestou "kocháme", takže nám to vždy trvá déle. Ale jinak jsme tady moc spokojeni. I počasí se nakonec umoudřilo. Není sice teplo, ale neprší.Na pěší výlety úplně ideální. Tip na výlet: Ze Štrbského plesa elektrickým vláčkem do Tatranské Lomnice, tam si kupte Magistrál Ticket na lanovku nahoru na Skalnaté pleso. Je to kabinková lanovka. Nahoře se můžete výborně a docela přijatelně najíst v samoobslužné jídelně a pak vyrazit po červené značce na Hrebienok. je to pořád z kopce a cesta po kamenech. Ale příjemná. Nádherný výhled!!!Na Hrebienku se zase občerstvěte a dolů se vydejte lanovkou /kabinkové - vagonek/ do Starého Smokovce. Tam opět nasednete na ten elektrovláček a vrátíte se zpět na Štrbské pleso. Dalo nám to na celý den. Jízdenka vyjde levněji vždy zpáteční. Doufám, že nám vydrží počasí a všem dalším návštěvníkům Tater přeju krásné zážitky!

Letos pojedeme s rodinou do Tater.Děkuju moc za dobrý tip na výlet.Kdyby bylo možné,napište prosím ještě další vyzkoušené a nenáročné túry pro rodinu.Díky.


Margita dne 15. dubna 2012 19:30

Reagovat

Re: jen ke značení km
Odpověď na komentář: jen ke značení km jen si nedovedu představit,kdyby Vám tam napsali ,že je to dva kilometry,ale y toho by taky mohlo být 1200m převýšení- k čemu pak bude počet km.Asi by to chtělo zkusit vyrazit na opravdovou tůtu a bude Vám to jasné.Přeju hodně sil a málo lanovek.

Děkuji za váš názor.Nejde mi o to, kolik ujdu kilometrů, spíš jsem chtěla orientačně vědět kvůli synovi. Aby to ušel.Jsme z Podkrkonoší, kopce pro nás nejsou problém.


Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 24)
Stránka: 1 2 3 »

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Penzion Ingrid

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

  • Penzion Ingrid
  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • RegioJet
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru