Vícedenní přechody

« Zpět na seznam témat.

Máte vlastní zkušenost s vícedenními túrami v Tatrách? Jsou vhodnější Nízke, Vysoké nebo Polské Tatry?

Pokud chodíte přechody častěji, doporučte ostatním, jak se sbalit, aby nic nechybělo a zároveň si člověk túry užíval a netrpěl pod příliš těžkým batohem. Co si berete na horské chaty?

Chat je v Tatrách poměrně hodně, přechody jsou tedy možné a často i přijemnější, než každodenní výstupy a sestupy z/do podhůří...


Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
PK dne 4. dubna 2016 18:16

Reagovat

Re: Re: Re: Re: Re: Orla Perć
Odpověď na komentář: Re: Re: Re: Re: Orla Perć Děkuji Vám moc za užitečné rady, kluci. Zařídím se podle toho, mám takové přísloví: "Člověk míní, hory mění." :D Kam se chystáte Vy?

nech sa zadari.
Chystame sa, raz k "5 Stawom" http://www.svts.sk/2310-2-jarne-tatranske-stretnutie-svts-v-polsku-2-jarne-tatranske-stretnutie-svts-20-22-5-2016/
druhykrat inam , ale furt niekam http://www.svts.sk/2169-prevyk-s-grossglocknerom-6-9-maja-2016/
:-)PK dne 26. března 2016 15:58

Reagovat

Re: Re: Re: Orla Perć
Odpověď na komentář: Re: Re: Orla Perć V červnu i v září moze byt sneh, treba s tym ratat. Ono sa to aj tak da "sfouknout" ze den, ale chce to vediet a vladat :
http://hiking.sk/hk/ar/1787/pomsta_orlov_zimna_orlia_prt_i.html


Drobny detail : na chatach je v červnu i v září dost obsadene, takze si treba objednat ubytko dopredu (=teraz). O metodike vypoctu casov sa da hodne napisat, ale je to l´art pour l´art. Skor si treba povedat, kolko m denne dokazeme dat ( kolko sme uz dali v porovnatelych podmienkach napr. v slovenskych Tatrach cez sedla alebo v Alpach) a s akou zatazou ( = ak nemas izbu, tak spacak + karimatka ?). Rangeri tiez nie su ziadne vořezávátka, ktore sa daju len tak ukecat pri bivakovani.

:-) https://www.youtube.com/watch?v=wqqh6gIXXvI


PK dne 23. března 2016 13:03

Reagovat

Re: Re: Orla Perć
Odpověď na komentář: Re: Orla Perć Jak moc mám brát jako bernou minci časy uvedené na mapě? Jak je počítájí? Vyšlou nějaké průzkumníky a zprůměrují to? :) Asi je to individuální,viď? Já mám zkušenost, že se to dá zvládnout rychleji, ale stejně jsou pro mě takový strašák. Nějak se nemůžů rozhodnout, zda je lepší se ubytovat na Slovensku či Polsku. Slovensko je mi sympatičtější a navíc bych to ráda vzala nahoru přes Rysy. Ale zas jsou na slovenskou stranu pouze dvě sestupové cesty. Myslíš, že je tedy reálné jeden den dojít na chatu Pieciu Stawów Polskich, přespat tam a druhý den sfouknout Orla Pérc a vrátit se dolů stejnou cestou? Pak mám ještě dotaz kvůli počasí. Nechci tam o letních prázdninách, nefandím davům. Zvolil by sis radši červen nebo září?

V červnu i v září moze byt sneh, treba s tym ratat. Ono sa to aj tak da "sfouknout" ze den, ale chce to vediet a vladat :
http://hiking.sk/hk/ar/1787/pomsta_orlov_zimna_orlia_prt_i.html

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Jen doplním Petera, ano, tabulky s časy jsou zpravidla takové "horší průměry". Ale doufat, že to na Perći bude nějaký sprint a velké zkracování, to bych si netroufl. Většinou je to tak akorát a stačí jedna zastávka a jste zase na svém. Na Slovensku dělá tabulky TANAP, časy se tak nějak průměrují. Přesný návod neznám, to se přiznávám. V Polsku je to přímo PTTK. Ubytování je absolutně na tobě, velký výběr je na obou stranách a všude jsou sympaťáci. Taky doporučuju se vyhnout davům. Červen je dobrý, že máš dlouhý den. V září zase bývá stabilnější počasí a míň bouřek. Dá se určitě za jeden den dojít na chatu Pieciu Stawów Polskich a druhý den jít celou Perć. Na trase je naštěstí dostatek únikovek, tak se to prostě povede anebo ne... Hory neutečou.


Míša dne 21. března 2016 10:58

Reagovat

Re: Orla Perć
Odpověď na komentář: Orla Perć Ahojky, potřebovala bych poradit,prosím. Chtěla bych absolvovat přechod Orlí stezky, ale jak jsem zjistila, nebude to taková legrace. Koukám se pořád do mapy, počítám hodiny, prolézám internet, ale nedaří se mi to vlastními silami naplánovat tak, aby to nebylo úplně na krev. Já nemám s fyzičkou problém, přítel je na tom trochu hůře. Máte tady někdo zkušenost s touhle stezkou?

Jak moc mám brát jako bernou minci časy uvedené na mapě? Jak je počítájí? Vyšlou nějaké průzkumníky a zprůměrují to? :) Asi je to individuální,viď? Já mám zkušenost, že se to dá zvládnout rychleji, ale stejně jsou pro mě takový strašák. Nějak se nemůžů rozhodnout, zda je lepší se ubytovat na Slovensku či Polsku. Slovensko je mi sympatičtější a navíc bych to ráda vzala nahoru přes Rysy. Ale zas jsou na slovenskou stranu pouze dvě sestupové cesty. Myslíš, že je tedy reálné jeden den dojít na chatu Pieciu Stawów Polskich, přespat tam a druhý den sfouknout Orla Pérc a vrátit se dolů stejnou cestou? Pak mám ještě dotaz kvůli počasí. Nechci tam o letních prázdninách, nefandím davům. Zvolil by sis radši červen nebo září?


Míša dne 18. března 2016 9:37

Reagovat

Orla Perć
Ahojky, potřebovala bych poradit,prosím. Chtěla bych absolvovat přechod Orlí stezky, ale jak jsem zjistila, nebude to taková legrace. Koukám se pořád do mapy, počítám hodiny, prolézám internet, ale nedaří se mi to vlastními silami naplánovat tak, aby to nebylo úplně na krev. Já nemám s fyzičkou problém, přítel je na tom trochu hůře. Máte tady někdo zkušenost s touhle stezkou?

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Ahoj Míšo. Zkušenost máme, co bys potřebovala vědět konktrétního? Trasa je to opravdu náročná, hlavně rozhoduje faktor počasí, protože se odtud blbě utíká. Takže pozor na bouřku. Dá se to rozložit na dva dny a spát na 5 stawech nebo na Murowanci, to pak už není problém to přejít celé. Za jeden den je to většinou moc...


Mirek (www.info-tatry.estranky.cz) dne 4. února 2016 22:04

Reagovat

zbojická-pod rysmi
Zajímavé údaje co tu napsal PK, jen nevím jestli tím myslel sestup ze Zbojandy na Hriebienok a pak po magistrále na Popradské pleso anebo naopak od Zbojandy nahoru do Prielomu a přes Polský Hreben, (s možností 2 hodinové zacházky na Východnou Vysokou) a dále sestup na Sliezský dom a pak po magistrále. V obou případech je to pěkná štreka, ale osobně bych volil variantu přes Prielom at máš z tury i nějaké pěkné výhledy. Pak akorát ten poslední výstup na konec tury z Popradského plesa na Chatu pod Rysmi budou asi trochu bolet nohy. Ale pokud máš jakžtakž fyzičku a vyjdeš ráno, tak není co řešit:-)


PK dne 4. února 2016 14:24

Reagovat

Re: zbojická-pod rysmi
Odpověď na komentář: zbojická-pod rysmi Zdravím, rád bych se zeptal, zda je možné/reálné za jeden den přejít ze Zbojnické chaty na chatu pod Rysmi. Nemá někdo tu zkušenost? Do Tater jedu poprve.

http://hiking.sk/hk/li/sluzby-hikeplanner.html

22.1 km, hore 1776m, dole 1491m, 9:30


Martin dne 3. února 2016 12:58

Reagovat

zbojická-pod rysmi
Zdravím, rád bych se zeptal, zda je možné/reálné za jeden den přejít ze Zbojnické chaty na chatu pod Rysmi. Nemá někdo tu zkušenost? Do Tater jedu poprve.


Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 78)
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru