Vícedenní přechody

« Zpět na seznam témat.

Máte vlastní zkušenost s vícedenními túrami v Tatrách? Jsou vhodnější Nízke, Vysoké nebo Polské Tatry?

Pokud chodíte přechody častěji, doporučte ostatním, jak se sbalit, aby nic nechybělo a zároveň si člověk túry užíval a netrpěl pod příliš těžkým batohem. Co si berete na horské chaty?

Chat je v Tatrách poměrně hodně, přechody jsou tedy možné a často i přijemnější, než každodenní výstupy a sestupy z/do podhůří...


Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Radim H dne 5. září 2016 13:51

Reagovat

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pojištění do Tater
Odpověď na komentář: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pojištění do Tater Zdravím,

nemáte někdo prosím email na Schronisko Morskie oko? Na jejich stránkách mají pouze uvedený dvě telefonní čísla, ale když tam volám, tak je tam akorát automatická zpráva v polštině, které bohužel vůbec nerozumím.

Díky


ahoj, na schroniskuMořské oko sedí v recepci starší paní, která reaguje na sms. mail tam nemají. byl jsem tam 13.8. a mluvil jsem s ní. Jinak zkus mluvit česky, třeba Ti porozumí.


Tono dne 23. srpna 2016 18:02

Reagovat


Martin dne 21. srpna 2016 0:14

Reagovat

Nové značené trasy
Říkal mi známý, že by měly být ve Vysokých Tatrách 2 nově zpřístupněné trasy, že to viděl v nějakém pořadu s horskou službou, ale nějak se mi to nezdá. Jsou nějaké nové trasy nebo vše zůstává "při starém"? Děkuji předem za odpověď.

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
V Tatrách o ničem nevím, ale ve Slovenském ráji se otevírá po desítkách let dolina Kyseľ. Takový "pořad" s horskou službou jsem viděl také a připravujeme o tom článek.


Andrea dne 17. srpna 2016 20:42

Reagovat

Přechod Nízkých tater
Ahoj chci se zeptat jestli by se mnou nechtěl někdo projít hřebenovku NT.Polovina nebo konec září.


Michal dne 11. srpna 2016 10:53

Reagovat

Re: Cesta
Odpověď na komentář: Cesta Ahoj, nenašel jsem jiné, vhodnější téma, kde by se dalo zeptat. Jak dlohuo asi trvá cesta pěšky ze Starého Smokovce na Hrebienok? Díky.

Díky moc za odpověď. Služeb zubačky nevyužiju, protože podle informací na internetu zubačka začíná jezdit až od 7:30 (já mám v plánu dojet v 5:30 z Nové Lesné protože nesnáším davy turistů), dále protože je to docela dost drahý a nakonec proto, že člověk z toho má lepší pocit, když si to vyjde celý sám :-)
Mimochodem, mám v plánu jet koncem září 19 - 23 od pondělí do pátku na všední dny. Bývá tam ještě hodně lidí? Já jsem byl v Tatrách jednou první týden v září a lidí tam bylo ještě docela dost a jednou v srpnu a to byl masakr.

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
S tou zubačkou ti rozumím. Pro zdravého zdatného turistu není ve Smokovci nač čekat. Jde se na túru. V září může být ještě plno, hodně záleží na počasí. Může už být pokažené, nebo naopak může být klasické podzimní vymeteno s tlakovou výší a dalekými rozhledy. Ovšem s prázdninovým zatížením to srovnatelné nebude.


Radim dne 8. srpna 2016 14:18

Reagovat

Planovani tras - "Trails Tatras" pro Android
Ahoj, pro ty co budou plánovat přechod Tater, nevím jestli tuto mobilní aplikaci znáte, ale přijde mi jako dobrá alternativa k hikeplanneru, plánovaní tras je v ní tedy rozhodně mnohem rychlejší.

A ještě sem hodím odkaz na jednu online mapu, myslím že se opět jedná o dobrou alternativu k mapy.hiking.sk. Navíc se dá u vydavatele koupit online v různých digitálních formátech (Garmin, CompeGPS, aj).

http://goryiludzie.pl/mapy-online/tatry-polskie-i-slowackie-czesc-wschodnia#mapa-online


Michal dne 8. srpna 2016 10:48

Reagovat

Cesta
Ahoj, nenašel jsem jiné, vhodnější téma, kde by se dalo zeptat. Jak dlohuo asi trvá cesta pěšky ze Starého Smokovce na Hrebienok? Díky.

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Jedná se o necelou hodinku stoupání, po dobré turistické cestě (zelená značka). Převýšení je asi 280 m, vzdálenost 2,5 km. Oficiální čas je 0:55. Tento čas se dá docela dobře zkrátit, cesta vede kolem zubačky, tu můžete k výstupu využít také.


Radim dne 2. srpna 2016 10:27

Reagovat

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pojištění do Tater
Odpověď na komentář: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pojištění do Tater karimatku by som bral. 1. Zdiar - Brncalka ces Kopske s., alebo z T.Kotliny cez Encian = podla cas.limitu..2. Brncalky by som siel cez Zamku na Terynku. Denne etapy 1400-1800 m vyzaduju dobru kondiciu.

Zdravím,

nemáte někdo prosím email na Schronisko Morskie oko? Na jejich stránkách mají pouze uvedený dvě telefonní čísla, ale když tam volám, tak je tam akorát automatická zpráva v polštině, které bohužel vůbec nerozumím.

Díky


Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 100)
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru