Vrcholová kniha

« Zpět na seznam témat.


Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Eva K dne 6. června 2017 14:40

Reagovat

Dotaz na náročnost
Ahojte, v létě plánuju výstup na Gerlach (samozřejmě s vůdcem :-) ). Vloni jsem absolvovala Priečné sedlo a i když cesty zajištěné řetězy miluju bylo to na hranici ... podruhé bych tam nešla. Můžete mi prosím někdo srovnat náročnost tras? Nerada bych se pouštěla někam nad svoje limity. Děkuju moc.

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Je to min. srovnatelné, ale na Gerlachu je takových míst víc. Hlavně asi v sestupu Batizovská próba, ale není to nic dlouhého ani nepřekonatelného. Navíc s vůdcem v zádech, podrží vás na laně, pokud bude třeba.


Valec dne 15. března 2017 12:02

Reagovat

tip na túru
Ahojte, posielam tip na podľa mňa najkrajšiu túru vo Vysokých Tatrách: https://velecky.blog.sme.sk/c/443339/dva-dni-v-tatrach.html

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Díky. Tohle je opravdu jedna z nejkrásnějších túr!


Mirek dne 9. března 2017 20:34

Reagovat

Uzávěra pro horolezce
Ahojte, od kdy, do kdy je v Tatrách uzávěra pro horolezce? Mimochodem, nevíte někdo kde bych mohl sehnat horolezeckou přilbu, obvod hlavy 64 - 65? Prošňupal jsem snad celý internet, ale všude je jen do 63. Díky za info.

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Uzávěra pro horolezce není pevně stanovená. Jejich pohyb v TANAPu řeší detailně Příloha č. 8 k vyhlášce Krajského úřadu v Prešově č. 1/1999 (Návštěvní pořádek). Mohou nastupovat na túry vyšší jak II. stupeň obtížnosti UIAA nejkratším a nejšetrnějším způsobem, plus další podmínky.

Velké helmy? To my nemáme. Zkus nějaké lepší specialisty - třeba Hanibal.cz?


Mirek dne 21. prosince 2016 20:35

Reagovat

Lomnické sedlo
Ahojte, nevíte někdo, jak to vypadá s lyžováním z Lomnického sedla mezi vánocemi a Silvestrem? Tatry už mám slušně prochozené ale lyžovačku na sjezdovce jsem si ještě neužil. Snad jsem našel dobrý odkaz, ale 1 den by mělo stát 35 éček, je to tak?

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Ahoj. Lomnické sedlo čeká vždycky na 100 cm přírodního sněhu, ale tolik tam zatím není. Takže pokud nepřijde žádná další nadílka, tak se to asi nezmění a jezdit nebude. 35 € je správná cena skipasu na 1 den/1 dospělí/hlavní sezóna, koupí přes internet se 1 € dá ušetřit.


Adam dne 17. prosince 2016 12:42

Reagovat

Východná Vysoká a sedlo Prielom
Fotky z naší letní cesty na Východnou Vysokou a přes sedlo Prielom http://horama.cz/horama-pesky/vysoke-tatry/se-svisti-vychodnou-vysokou-snehem-pres-sedlo-prielom/

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Díky Adame. Pěkné fotky, pěkná túra!


Václav Kolek dne 31. října 2015 8:10

Reagovat

Řetízek na Krivaňi
Dobrý den. Při čtvrtečním výstupu na Krivaň ve Vys. Tatrách jsem nejspíš někde po cestě (nepravděpodobné), spíše na vrcholu ztratil zlatý řetízek - nevím, asi jsem ho sundal s oblečením, když jsem se převlíkal. Tak jestli se někdo zrovna chystá tam jít, nebo ho již někdo našel - byl bych strašně moc vděčný, kdyby se ho někomu podařilo najít - ani né tak kvůli mě, ale kvůli mamce, protože to byl dárek od ní. Děkuji :)


Mirek dne 3. října 2015 20:38

Reagovat

Zadný Gerlach
Včera jsem byl na Zadném Gerlachu, počasí fantastické, trochu už je tam pocukrované, hlavně severní strany. Na to jaké bylo počasí bylo celkem málo turistů, hold babí léto už asi tak moc neláká...


Mirek dne 2. srpna 2015 15:19

Reagovat

Strapatá veža
Pár fotek z vrcholu http://www.info-tatry.estranky.cz/clanky/vrcholove-fotky.html


Mirek dne 2. srpna 2015 1:12

Reagovat

Strapatá veža
Včera, v sobotu, jsem byl na Strapaté veži ze strany od štrbiny pod Strapatou, počasí nádherné, celý den úplné jasno. Připadalo mi, jakoby tam snad nikdo nechodil, žádní mužíci, zelené neochozené šutry. Na mě hodně náročný výstup, takže jednou a už nikdy více... Výhledy ale nádherné, bylo vidět snad až na Moravu.


Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 2583)
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru