Vrcholová kniha

« Zpět na seznam témat.


Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Tomáš dne 22. ledna 2015 18:32

Reagovat

belianky
Máte někdo zkušenost s přechodem nesmyslně zakázaných belianek od T.Kotliny hřebenovkou na Vyš.kop. sedlo?, je tam ještě původní červená TZT, nebo jí zamazali? z jahněčího i svišťovky jsem viděl postavičky co tam šli, jaká hrozí pokuta, když bych potkal ochránce a jak intenzivně to tam hlídají? Na Ždiarskou vidlu je také ještě zákaz?

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
V Belianských Tatrách stále platí přísný zákaz vstupu, turistická značka vede jen Monkovou dolinou do Širokého sedla a do Kopského sedla. Hřebenovka je již bez značení (37 let zrušeno). Strážci trasu samozřejmě hlídají a pokuta za neoprávněný vstup byla v loňském roce 66 €. Výjimka neplatí ani pro Ždiarskou Vidlu.


Mirek dne 20. září 2014 9:52

Reagovat

Pyšné štíty
Teď v pátek jsme byli na Malém Pyšném a Pyšném štítě, počasí krásné, mraky pod náma, prostě idýlka. Jen by mě zajímalo, šli jste někdo ten kousek z Laštovičovy štrbiny na Strapatou vežu? Je tam 6ti metrový lámavý komín a dál k vrcholu to vypadá hrůzostrašně, jen jsem si to prohlédl ze svahu Malého Pyšného, ale nezkoušel jsem to vyjít. Ve starých průvodcích uvádějí, že by to měla být obtížnost 1, ale podle toho co jsem viděl bych tipoval tak 3-4.


sonča dne 16. září 2014 21:03

Reagovat

Trasa
Ahoj,jaká je orientační doba pro zvládnutí trasy:Hrebinok-Teryho ch. priečné sedlo- Zbojnická ch. a zpět na Hrebienok? Někde se mi schovala mapa,tak to nemůžu spočítat. Máme to v plánu jít příští týden.Dík

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Podle Hikeplanneru je celkem: 18.5 km, nahoru 1315 m, dolů 1315 m, čas túry: 6:55 - podle rozcestníků je túra min. o hodinu delší - celkový čas 8:05 hod.
Více na: http://www.tatry.cz/cs/priecne-sedlo-2352-m


Mirek dne 10. září 2014 3:22

Reagovat

Lomnický štít
Teď v pátek jsem byl na Lomnickém štítě, klasikou ze Skalnatého plesa přes Lomnické sedlo. Počasí fantastické, ráno na vrcholu uplně jasno, pak před polednem se to trochu zatáhlo. Pár fotek z vrcholu je na www.info-tatry.estranky.cz


Jarmila dne 25. srpna 2014 17:42

Reagovat

Přejmenování doliny
šli jsme minulý týden na Pacholu, Skriniarky, Salatín a Brestovou a zarazilo nás přejmenování Spálené doliny na Zelenou. Neví někdo proč došlo k přejmenování?

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Odpověď připravujeme v článku. Vydržte, brzy se to "tajemství" dozvíme. Díky.


Miro dne 25. srpna 2014 12:26

Reagovat

Vrcholy z vysek :)
Krasny video: http://youtu.be/UnhsGa2WFfo


Petr dne 19. března 2014 13:29

Reagovat

Solisko a Baranec
Ve čtvrtek 13. 3. jsem šel od Štrbského plesa po modré na chatu pod Soliskom, sníh měkký, hodily by se možná sněžnice, dole v lese byl terén místy zmrzlý, hodily se mi nesmeky, které jsem měl. V pátek 14. 3. jsem šel na Baranec - nahoru kolem Žiarské chaty - sněhu málo, spíš měkký, rozbředlý, na hřebeni Smreku skoro nic, poslední stoupání z Pustého sedla byl sníh trochu zmrzlý, tam bych určitě doporučil mačky nebo aspoň nesmeky. Cesta dolů přes Holý vrch sněhu málo, jenom v kosodřevině to bylo místy nafoukané a párkrát jsem se tam po kolena zabořil. Oba dny bylo nádherně slunečno a teplo, paráda :)


Mirek dne 15. března 2014 13:31

Reagovat

Rysy
Včera, (pátek), jsem byl na Rysech, počasí naprosto ideální, bezvětří a na slunci bylo tak teplo, že se dalo jít bez trička, akorát na sestupu byl sníh hodně měkký, takže se dost bořil. Jak se dívám na dnešní počasí v Tatrách, kde ve vysokých polohách hlásí sněžení, vichřici a teplotu -8 stupňu, tak to je teda teplotní skok jak hrom:-)


sonča dne 20. ledna 2014 12:07

Reagovat

Tůry
Ahoj,máme chut si udělat menší výlet po Tatrách. Zajímalo by mě,jak je to se schůdností tatr.chodníků. Vím že větší trasy jsou uzavřené. Ale co třeba Solisko,nebo Hrebinok-Skalnaté,? Nebo jiný typ. Dík za info.

Správce webu Libor Bolda odpověděl:
Velmi záleží na podmínkách. Sněžení přineslo do Tater spoustu nového sněhu. Sledujte proto, pokud se vypravíte po magistrále, lavinovou předpověď. Magistrála ani Solisko není problém, ale sledujte stav chodníků na stránkách Horské záchranné služby.


Zobrazené záznamy: od 1 do 10 (celkem 2568)
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Penzion Ingrid

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

  • Penzion Ingrid
  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • RegioJet
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru