Festivalová setkání

Přehled nejrůznějších festivalů, které Tatry a okolí hostí

A je to tu opět. Pod Tatrami se chystá na podzim hned několik zajímavých akcí, na které stojí za to upozornit. Třeba vás nadchnou a zajedete na festival nebo se možná budete chtít účastnit i jako aktivní účastníci, všechno je možné.

Na festival už dnes

Popradský mezinárodní festival horských filmů (MFHF) zahájil 15. ročník už včera. Koná se do 14. října a promítání filmů proběhne v Kině Gerlach. V sobotu a neděli se budou promítat filmy i v popradském Domě Kultury. V mezinárodní porotě zasednou např. česká horolezkyně Dina Štěrbová, americký lezec Jesse Guthrie, grafik Milan Jursa a filmaři Michal Ruttkay a Jerzy Surdel. Mezi hosty festivalu je Jeff Lowe nebo španělští bratři Iker a Eneko Pou. V doprovodném programu zaujme určitě výstava fotografií nebo sobotní lezecké závody v boulderingu.

Svoje fanoušky naláká i tradiční Memoriál Jozefa Psotku. Ten se v  sobotu 13.10. poběží už po třiadvacáté. Opět je start běhu v 9.00 hod. na Sliezskom dome a trasa Sliezsky dom - Poľský hrebeň - Zbojnícka chata - Priečne sedlo - Téryho chata - Zamkovského chata - Hrebienok - Sliezsky dom prověří všechny účastníky dokonale a za každého počasí.

Pod vodou o týden později

Mezinárodní festival potápěčských filmů si připisuje letos 22. ročník a proběhne v Kongresovém centru Kúpele Nový Smokovec, navštívit ho můžete příští víkend od 18. do 20. října. Kromě soutěžních filmů a fotografií k festivalu patří i každoroční akce Čisté vody, kdy se potápěči ponoří do vybraných tatranských ples, aby jim odlehčili od nepořádku. I to stojí za to vidět.

Setkáme se v horách?

Toto motto patří Horalfestu, festivalu pro amatérské tvůrce, které fascinuje horské prostředí. Jak se zdá, už se zabydlel ve Starém Smokovci. Organizátoři letos připravili změnu. Vyhlašování nejlepších prací bude ve dvouletém intervalu (tedy až za rok, v listopadu 2008). V mezidobí bude setkání komornější, zaměřené především jako workshop pro autory fotografií, filmů nebo literární tvorby. Na toto setkání v rámci 2. ročníku se koná 16.-17. listopadu 2007. Přehlídka vybraných prací bude k vidění v TatryPubu.

Filmové Vidmo

Pokud budete chtít zasednout před plátno se zajímavými filmy i v prosinci, pak navštivte v Dolním Kubíně 2. ročník Mezinárodní přehlídky a horských a adrenalinových filmů Vidmo 2007. Koná se v  14. - 16. prosince 2007 v Městském kulturním středisku. Můžete se těšit na hosty Doda Kopolda (mladý slovenský horolezec) a Petra Piechowicze, známého fotografa a lezce z České republiky.

Vyhledejte si ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru