Hrebienok prožije Medvedie dny

Netradiční festival plný medvědů je opět na Hrebienku.

2.8.2013 10:38  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°9'28.5766"N, 20°13'28.2071"E)
Print Comments

Medvědi mají pošesté svůj festival na Hrebienku. A pečlivě budují svou reputaci, která pořád ještě roste. Medvědi jsou největší letní akce pro děti v Tatrách a organizátoři rádi na ní pozvou i vás.

Medvedie dni

Jestli ti opravdoví tatranští huňáči nevylezou z lesa, tak bude nejvyšší koncentrace "živých" medvědů v Tatrách bude na Hrebienku. Malí, velcí, "živí" či plyšoví medvědi si spolu užijí kopec zábavy. Od 2. do 4. srpna vás přesvědčí, že všichni medvědi jsou v Tatrách vítaní.

Mědvědi v houštině, poznávání stop a překonání brodu

Během akce se malí návštěvníci Tater dozvědí, jak se krotí medvědi, zahrají si medvědí hry a soutěže s moderátorem Andrejem Bičanem. Chybět na Hrebienku nebudou ani další body pestrého programu. Určitě ty nejmenší potěší Běh medvěda houštinou (beh po čtyřech po dráze), Medvědí stopy (poznávání stop horských zvířat), či Medvědí brod (přechod malých medvědů - dětí po speciálně připravené dráze).

Pokus o rekord

Na rodinný festival se vyvezte pohodlně pozemní lanovkou ze Starého Smokovce na Hrebienok anebo vyjdete pěšky sami. „Teší nás fakt, že už 6. rok po sebe pútavým programom podujatia prilákame do Tatier najmä našich najmenších návštevníkov. Veríme, že festival medveďov navštívi toto leto 30 000 detí s rodičmi a plyšovými medveďmi a dosiahneme nový rekord. Tento rok je navyše špecifický. Okrem festivalu máme pre deti vynovený aj eko-projekt Tatranská divočina, s ktorým deti počas celej letnej sezóny zažívajú nejedno dobrodružstvo v Tatrách,“ pochlubil se manažer akce Juraj Chovaňák. Putování po stopách Tatranské divočiny začíná už v Tatranské Lomnici, pokračuje v eko mini parku na Skalnatém plese, v Lomnickém sedle u Velké Lomnické věže, na Hrebienku a na Štrbském Plese. Děti tak mohou poznat různá místa ve Vysokých Tatrách na náučné stezce.

Těšte se na sviště

Konec prázdnin patří v Tatrách svišťům, resp. akci Svišti na plese, kdy se Tatranci loučí s létem a otevírají nejkrásnější roční období ve Vysokých Tatrách - podzim. Pro děti je 31. srpna až 1. září na Štrbském Plese a na Solisku připravená dětská olympiáda v 7 soutěžních disciplínách.

Zajímavosti

  • pro ty, kteří se chystají na Hrebienok, máme k dispozici program akce

GPS souřadnice: (49°9'28.5766"N, 20°13'28.2071"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Fotografie

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Medvedie dni,


Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru