KHL rozhýbala cestovní ruch v Tatrách

Lev Poprad začíná první sezónu v kontinentální lize. Fanoušci o hokej mají zájem.

1.9.2011 7:46  |  Aktualizováno: 8.9.2011 8:01  |  Bleskovka  |  Libor Bolda
Print Comments

Na hokej se bude jezdit do Popradu, pomůže to Tatrám?

Aktuálně:

Vedení Kontinentální hokejové ligy odložilo na neurčito start soutěže kvůli letecké tragédii v Jaroslavli, při níž zahynuli členové tamního hokejového týmu. Zahynulo všech 43 osob na palubě včetně našich hokejistů Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka, pád stroje přežili jen 2 lidé. Hokejista Alexandr Galimov však svým zraněním podlehl v nemocnici a palubní inženýr Alexandr B. Sizov stále bojuje o život.

Nové termíny zápasů KHL zveřejní později. HC Lev Poprad tak sezónu 10. září zřejmě nezačne.


Lev pod Tatrami

Nový účastník Kontinentální hokejové ligy HC Lev Poprad začíná sezónu na domácím ledě už 10. září. A už teď je znát, že umístění klubu do Popradu bude mít vliv i na cestovní ruch pod Tatrami. Neproudí sem zástupy fanoušků, ale rezervace v hotelích ze Slovenska, Česka a Ruska potvrzují zájem o hokej. Klub Lev byl původně z Hradce Králové, ale po zamítavém postoji českého hokejového svazu se přesunul do Popradu a po roce snažení nakonec účast v  KHL získal.

Hokejové hvězdy v balíčku služeb

Lákadlo v podobě velkých hvězd světového hokeje, které hrají tuto soutěž působí nejen na místní, ale klub očekává i přijezdy klasických fanoušků, kteří se už těší na pěkný hokej. Vzhledem k několika sériím utkání KHL na domácím ledě v Popradu je takový zájem i v hledáčku okolních hotelů, které připravují pro milovníky hokeje i zajímavé akce a slevy. Navíc jsou takové balíčky i včetně vstupenek a dopravy na utkání, což může usnadnit celé zařizování. Platí to nejen pro hotely v Popradu, ale i ve Vysokých Tatrách. Snadno tak spojíte lyžování, koupání v aquaparku a právě sledování hokeje v popradské rekonstruované hale.

Kdo vlastně v kádru Popradu působí

Na soupisce nového klubu Bobrovovy divize KHL najdeme i několik známých jmen z naší ligy (brankář Duba, obránci Hunkes, Jank a Pilař nebo útočníci Chabada, Netík, Kristek a Nedorost). Asi největší hvězdou v týmu Lva je slovenský reprezentant Ladislav Nagy a určitě znáte jména dalších Slováků (Štrbák, Bartečko, Mezei, Špirko). V kádru českého trenéra Radima Rulíka jsou ještě i kanadští, američtí a švédští hokejisté, ale překvapením je, že do nového ročníku vstupuje klub jen s jedním hráčem z Ruska. To bude mezi ostatními kluby ligy raritou.

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Hokej, Poprad,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru