Konec turistické sezóny

Sezóna je zakončená několika zajímavými akcemi

O víkendu se budou konat ve Vysokých a Západných Tatrách akce, které budou uzavírat letošní letní turistickou sezónu. Lidé se sejdou v tatranských chatách, na symbolickém hřbitově obětí hor u Popradského plesa a na dalších místech v Tatrách. Vzpomínkou bylo i včerejší odnášení trosek po 37 letech od nehody vrtulníku ve Veľké Studené dolině.

Vzpomínka na oběti hor

Pietní akce na Symbolickém cintoríně se uskuteční tuto sobotu 28.10.2006. Sraz účastníků, kteří zavzpomínají v limbovém háji pod Ostrvou na své zesnulé přátele je v 10:30 na Chatě pri Popradskom plese. Akci pořádají Štátne lesy TANAPu a také dobrovolníci Tatranské horské služby.

Zakončení sezóny na Rysech

Po náročném minulém víkendu na alpské chatě Tagliaferri, kde se tentokrát uskutečnil tradiční závod horských nosičů Sherpa Rallye (o závodě vás budeme informovat v příštím týdnu), se bude slavit na Chatě pod Rysmi konec letní turistické sezóny. Populární chatař Viktor Beránek přivítá na pohromami sužované chatě letošního posledního návštěvníka. Od 1.listopadu bude v Tatranském národním parku platit sezónní uzávěra turistických chodníků.

Poslední let vrtulníku Mi-4

Tento čtvrtek se po 37 letech odklidily poslední trosky vrtulníku Mi-4 z okolí Starolesnianského plesa ve Veľké Studené dolině. Zaměstnanci Štátnych lesov TANAPu a dobrovolníci z Tatranské horské služby vybrali ze žlabu poslední zbytky vrtulníku, který nedaleko Zbojnícke chaty havaroval při cvičném letu 7. května 1969.

Neštěstí, kdy armádní vrtulník zachytil zadním rotorem o terén, nepřežil člen horské služby Eugen Šándory, další členové posádky vyvázli se zraněními. Téměř tři tuny materiálu několikrát odnášela helikoptéra společnosti ATE na Hrebienok, odkud se převezou k recyklaci do kovošrotu.

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry

Top

↑ nahoru