Letní horský duatlon

Skialpinisté nezahálejí ani v létě. To jim také patří hory.

Aby si zavodní skialpinisté a další příznivci hor v létě zasportovali a sešli se, uspořádala letos Slovenská skialpinistická asociace letní horský duatlonový pohár. Skládá se nakonec z pěti závodů, na plakátě jeden chybí a byl posunut termín duatlonu v Žiarské dolině. V každém se pojede na horském kole a poběží do vrchu.

Dějství první – 15.7. Staré Hory, Krížná

První závod již na sebe nenechává dlouho čekat. Startuje se 15.  7. v 10:00 hod. od hotelu Altenberg ve Starých Horách. První část se jede na horském kole až po lyžařské středisko Salašky. Délka tratě je zhruba 5,5 km a převýšení 313 m. Potom závodnící odloží „bajk“ a  poběží (nebo půjdou - podle sil) na Líšku pod Križnou. Délka běžecké části je přibližně 2,5 km s pořádnou porcí převýšení - 595 m. Závod je určen pro jednotlivce v kategoriích – muži, ženy.

V případě zájmu pořadatel umožní startovat dvojcím štafetovým způsobem, ale mimo oficiální pořadí. Bližší informace získáte na www.skialp4u.sk.

Dějství druhé – 12.8. Jasná

Závod navíc, který se vešel na termínovou listinu kvůli odložení tradičního duatlonu v Žiarské dolině. Bližší informace získáte na www.skialp4u.sk.

Dějství třetí – 2.9. Žiarska dolina

Nakonec až třetí závod je tradiční Žiarský duatlon. Startuje se na horském kole z ústí Žiarske doliny a 5 km trasa vede až k Žiarske chatě. Druhá, běžecká část začíná u chaty a po 3 km končí na hřebeni Západních Tater v necelých 2000 m n. m. Závod lze absolvovat i  štafetovým způsobem.

Pro turisty, kteří vědí kolik taková túra zabere času, je určitě zajímavý traťový rekord: kolo 16:32 min. J. Nazarej (Author ČR) a v běhu 23:36 min. M. Bajčičák (ŠKP-Štrbské pleso, znáte ho ze slovenské reprezentace lyžařů běžců).

Podrobnosti naleznete na http://skialpfest.sk/duatlon/index.php.

Původní termín 19.8. byl posunut na 2.9.2006 po otevření nově přebudované Žiarské chaty.

Další dějství

Další závody by měli proběhnout 16.9. Šumiac – Králova hoľa a  23.9. poslední závod v Pieninách.

Dnes však ještě nejsou zveřejněny propozice a tak se můžeme jenom těšit a sledovat stránku Slovenské skialpinistické asociace.

Vyhledejte si ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry

Top

↑ nahoru