Lezečky

Obuv pro lezení by vás neměla nikde moc tlačit, ale obouvat si lezečky na dvojitou ponožku nemá smysl. Jsou lezci, kteří svoje velké "prásky" ve velkých stěnách dávají v lezečkách, které obouvají absolutně nadoraz (pro lepší cit), ale je jisté, že pokud chtějí lézt v každém prostředí, pak vyberou pohodlnější obutí.

Specifika vysokých hor

Do vysokých hor, jakými Tatry jsou, však zpravidla bereme lezečky, v nichž vydržíme celou túru a nemusíme je na každém štandu bolestivě sundavat z nohy. Pohory si samozřejmě neseme také, protože dolů pravděpodobně půjdeme po svých nebo slaníme na schůdné místo.

Počítejte s tím, že na horách je nutné umět lézt dobře i v pohorách. Spoustu lehčích úseků lze absolvovat v kvalitních turistických botách s vibramem.

Nabídka v obchodech je široká. Od cenově přístupnějších domácích značek (Saltic, Triop) až po dražší typy zahraniční výroby (La Sportiva, Rock Pillar, ...).

Kvalita obuvi

Rozdíl v kvalitě nebývá nijak závratný, některé speciální modely jsou však určeny třeba hlavně na bouldering či umělé stěny (specializace je také poznat na ceně). Je to jen na vás, který typ vám bude nejvíce vyhovovat. Do hor spíše dejte přednost pohodlné šněrovací botě, přece jen vylezení v horách trvá déle než někde na skalce.

Novinky na váš e-mail

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

Top

↑ nahoru