Loďky na Štrbském plese začínají další sezónu

Stylové pramice se vrací na hladinu jezera.

2.5.2014 21:58  |  Bleskovka  |  Libor Bolda
Print Comments

Pramice se vracejí na pleso a květen pokračuje dalšími událostmi pod horami.

Májovka není májka

Tatranská Májovka láká na prodloužený víkend do Tatranské Lomnice, kde je připraven bohatý program, při kterém se návštěvníci zabaví a zasportují si. Netradiční poznávání tatranské přírody zažijí děti ve Sviští krajince, zajímavé výstavy jsou připravené v Galerii Encián a grilované speciality si vychutnají milovníci chutných jídel v Panorama Restaurant přímo na Skalnatém plese. Podrobně k Tatranské Májovce s výletem lanovkou najdete na webu.

Další sezóna novodobé historie

Lodičky na morénovém Štrbském plese má více než 130 letou historii a patřily a znovu patří mezi nejoblíbenější atrakce na Štrbském Plese. Už posedmé spouštějí na vodu pramice, které si oblíbily nejen rodiny s dětmi, ale i zamilovaní, kteří mohohou využít i služeb soukromého veslaře. Lodičky "pracují" na jezeře denně od 9 do 18 hodin. Poslední plavba začíná v pět odpoledne. Během letní sezóny 2013 (14.6. – 30.9. 2013) se na jezero vydalo celkem 4 096 lodiček a výjimečné zážitky si na hladině plesa užívalo 10 240 osob. Oficiální odemykání Štrbského plesa a otevření letní turistické sezóny bude v Tatrách už tradičně 13. června 2014.

Lodě na plese

Podle dobových dokumentů bylo molo a přístřešek pro čluny postaveno už v roce 1880. První přístav lodiček stál na břehu Štrbského plesa v letech 1921-1946 a v loděnici bylo okolo 60 lodiček. Největší slávu zažívaly lodičky v 50. letech minulého století. Sezóna trvala od května do konce října. V loděnici nazývané i plovárna bylo útulné posezení s překrásným výhledem na hladinu plesa a tatranské vrcholky. 5. července 2008 se loďky na plese objevily znovu po čtvrt století. Od roku 2008 se na jezerní hladinu vydalo 18 746 pramiček s 54 200 lidmi.

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Štrbské Pleso,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru