Lyžařům v T. Lomnici pomáhají pečovatelky dětí

Odložit děti a lyžovat? Tuto službu nabízí Kamzíkovo na Skalnatém plese.

5.2.2015 16:21  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°11'15.2625"N, 20°13'58.7794"E)
Print Comments

Lyžařské středisko v Tatranské Lomnici přichází během zimy s nabídkou hlídání dětí. V dětském zábavním centru Kamzíkovo na Skalnatém plese se o malé děti postarají pečovatelky, zatímco si rodiče bezstarostně užívají lyžování na tatranských svazích.

Kamzíkovo na Skalnatém plese pečuje o děti

V dětském centru Kamzíkovo ve výšce 1751 m n.m. přibyla pečovatelská služba, která je určená pro děti od 3 let a je možné ji využít až na dobu 4 hodin. Dozor v Kamzíkově se pohybuje na hřišti a klouzačkách, dohlíží na bazény s kuličkami a v relaxační zóně. Děti se kromě zábavy na prolézačkách a bludišti, či hraní si v bazénech a při lezení na sítích, zabaví při kreslení anebo hraní si s hračkami. Zajímavosti ze života tatranských zvířátek se děti dovědí už před vstupem do Kamzíkova, kde je nainstalovaná galerie zvířat: medvěda, sviště, lišky, orla, divočáka, sovy, vlka a dalších. Nejvzácnějším objektem dětského zábavního centra je exponát kamzíka horského tatranského v životní velikosti. Děti se kromě obdivování skutečného muzejního exponátu kamzíka, seznámí i se životem jeho příbuzných: kamzíkem horským kavkazským, který žije v jižní Gruzii, karpatským z Rumunska, balkánským vyskytujícím se v oblasti bývalé Jugoslávie, Albánie, Bulharska a Řecka, či s ozdobou alpských luk a strání - kamzíkem horským alpským, který žije v Itálii, Francii, Německu, Slovinsku a Lichtenštejnsku.

Kdy do dětského centra

Dětské centrum na Skalnatém plese je během zimní sezóny otevřené denně v době od 10.00 do 15.00. Podrobně k hlídání dětí a podmínkách služby.

Aktuální podmínky na sjezdovkách

Lyžovačce ve Vysokých Tatrách přeje ideální zimní počasí a dostatek přírodního sněhu. Na vysokotatranských sjezdovkách je v průměru od 95 cm do 110 cm sněhu. Ideální podmínky má Lomnické sedlo, kde je 140 cm přírodního sněhu a podmínky na lyžování velmi dobré. Návštěvníci Hrebienka si mohou prohlédnout ledové sochy Tatry Ice Master a Tatranský dóm až do konce března. Pozemní lanová dráha je otevřená do 19 hodin (poslední jízda). Noční sáňkování je v provozu vždy v uterý, pátek a v sobotu v době mezi 19.00 a 21.00, půjčovna saní ve Starém Smokovci u údolní stanice lanovky je do 19:30 hod.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

GPS souřadnice: (49°11'15.2625"N, 20°13'58.7794"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Děti, Lanovka na Skalnaté pleso, Lyžování, Skalnaté pleso, Tatranská Lomnica,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru