Lyžování v Nízkých, Belianských a Polských Tatrách (2010)

Aktuální informace z horských středisek

Jaké jsou podmínky k lyžování v dalších střediscích Nízkých, Belianských a Polských Tater?

Belianske Tatry

Ve středisku Ždiar - Strednica leží 25 cm sněhu, jsou spuštěny 4 vleky a podmínky jsou označeny jako dobré. Lyžuje se od 9 do 16 hod., večer od 17 do 21 hod. Jednodenní skipas stojí pro dospělé 13 €, pro děti a důchodce 10 €.

Ski Jezersko - Bachledova otevřelo 5 z celkového počtu 12 sjezdovek a hlásí velmi dobré podmínky na 50 cm sněhu. Jeden den lyžování vás vyjde na 13 € dospělí a 10 € děti 5-12 let a senioři nad 60 let.

Areál se 3 velky - Strachan Ski centrum ve  Ždiaru u Penzionu Strachan - je rovněž v provozu a nabízí denní i večerní lyžování. Dospělí zde zaplatí za denní lístek 13 €, děti do 15 let 9 € (děti do 5  let zdarma).

Nízke Tatry

Jasná

Největší slovenské lyžařské centrum Jasná otevřelo všechna střediska. Na severní straně Chopku je k dispozici 14,45 km sjezdovek s 55-70 cm sněhu, na jižní straně 8,39 km sjezdovek a  40-80 cm sněhu. Pro nedostatek sněhu ale zatím není úplně propojen sever a jih spuštěnými vleky, lyžuje se tedy spíš ve středních a dolních partiích. 16.1. byly na jižní straně zprovozněny sjezdovky Kosodrevina a  Chopok-Dereše-Krupová, která nabízí famózních 3,6 km délky a 918 metrů převýšení. Tyto ovšem budou ve vrchní části otevřeny jako free-ride zóny a nebudou upravované právě pro nízkou výšku sněhu (40 cm). Jednodenní skipas za 29 € dospělý, 23 € junior/senior, 21 € dítě platí nejen v  celém středisku Jasná, ale také ve Vysokých Tatrách v středisku Tatranských lanových drah (Tatr. Lomnica, Starý Smokovec, Liptovská Teplička).

%%full%%

Pro méně náročné je zde Ski centrum Opalisko u Závažné Poruby. Jejich web píše o velmi dobrých podmínkách, 60 cm sněhu a  otevřených 3 z 5 sjezdovek. Lyžuje se od 9 do 16 hod. za 17 € dospělí, 15,30 € junioři a 12 € děti a senioři.

Mýto pod Ďumbierom by mělo být otevřeno, i když akutální informace máme značně skoupé. Je zde 50 cm technického sněhu a  fungují 2 ze 7 sjezdovek. Jednodenní skipas stojí 19 € dospělí, 16 € junioři a 12 € děti.

Lyžařské středisko Tále je otevřeno denně od 9  do 16 hod. a nabízí i večerní lyžování každé úterý a pátek od 18 do 21  hod. Za jeden den zaplatí dospělí 16 €, mládež do 18 let 12 € a děti do 12 let 8 €.

Polské Tatry

Polskie Koleje Linowe zatím otevřely v  Zakopanem jen Polanu Gubałówku (až 90 cm sněhu, velmi dobré podmínky, jeden den za 60 PLN). Lyžovat se zatím nedá na Kasprowym Wierchu - 97 cm sněhu nestačí na otevření sjezdovek. Jednodenní skipas zde vychází na 90 PLN.

Areál Nosal v Zakopanem nabízí dobré podmínky. Jednodenní skipas zde nekoupíte, v nabídce je permanentka na maximálně 6  hodin za 83 PLN. Můžete samozřejmě platit i za jednotlivé jízdy. Na druhé straně Zakopaneho leží areál Polana Szymoszkowa, kde hlásí až 120 cm sněhu a lyžování denně od 9 hodin. Jednodenní lístek se neprodává, jen bodový, kde vás 10 jízd na velké lanovce vyjde na 60 PLN a na malé na 30 PLN.

Středisko Hawrań v Jurgówu otevřelo všechny sjezdovky. Podmínky jsou velmi dobré, leží zde 60-70 cm sněhu. Celodenní lyžování stojí 65 PLN, pro děti a seniory 55 PLN. V nabídce je i  večerní lyžování. V Białke Tatrzańskiej se nachází Kotelnica Białczańska, která má otevřeny všechny sjezdovky s 50 cm sněhu. Lyžování stojí stejně jako v Jurgówie. Další vleky v Czarne Górze (Koziniec-ski) jsou taktéž v provozu denně za 60 PLN, resp. 50 PLN pro děti a seniory.

Pokračování (Vysoké a Západné Tatry)

Vyhledejte si ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru