Lyžování v Tatrách (2010)

Aktuální informace z horských středisek Vysokých a Západních Tater

Poslední týdny přinesly do hor konečně další přírodní sníh, i když jeho výška je stále podprůměrná. Spolu s technickým sněhem se ale podařilo na většině tatranských sjezdovek vytvořit velmi dobré podmínky k lyžování.

Vysoké Tatry

Tatranské lanové dráhy - středisko Vysoké Tatry®

Tatranské lanové dráhy, a.s. vás zvou na sjezdovky Čučoriedky a  Štart v Tatranské Lomnici, kde leží 60 cm sněhu. Jakubkova lúka I a II ve Starém Smokovci nabízí taktéž dobrou lyžovačku na 50 cm sněhu. Navíc zde koupíte skipasy za zvýhodněné ceny 11 € dospělý, 9 € junior/senior, 8 € dítě. Jedna červená a jedna modrá sjezdovka je otevřena v Liptovské Tepličce, kde leží 50, respektive 20 cm sněhu. TLD nabízí společný denní skipas, platný v těchto areálech, za 28 € dospělý, 22 € junior/senior, 20 € dítě.

Střediska TLD v  Tatr. Lomnici a Starém Smokovci jsou nově propojena bezplatným skibusem, takže můžete pohodlně a zdarma přejíždět. Pod sjezdovkami zaparkujete zdarma na bezplatných parkovištích.

Vysoké Tatry

Park snow

Většina sjezdovek na Štrbském Plese je již otevřena, už nyní se dá sjet od Chaty pod Soliskom až dolů k plesu. Lyžuje se od 8:30 do 16:00 a večerní lyžování si mohou zájemci vychutnat od 17:30 do 21:00 hod. v úterý, čtvrtek a v neděli. Sněhu zde leží až 80 cm, což je opět mix technického a čerstvého přírodního. Ve volném terénu je zatím pouze cca 30 cm sněhu.

Od 10.1. je navíc otevřena 1200 m dlouhá nová sjezdovka "Furkota", která byla vytyčena v pásmu kosodřeviny u Chaty pod Soliskom. Její převýšení je 290 metrů a obsluhuje ji nová 6-ti sedačková lanovka. Za denní skipas zaplatí dosplěý 22 €, junior/senior 17,50 € a  dítě 15,5 € a platí ve všechny střediscích Parku snow - tedy na Štrbském Plese, v Donovalech a na Veľké Rači.

%%full%%

Západné Tatry

Velmi dobré podmínky a 60 cm technického a přírodního sněhu nabízí skiareál Zverovka-Spálená. Lyžovat můžete od 9  do 16 hod. a za jeden den zaplatíte 21 €, resp. 15 € děti do 12 let, důchodci nad 60 let a držitelé průkazů ZTP.

Meander Skipark Oravice může být vhodnou volbou pro ty z vás, kteří si po sjíždění svahu rádi odpočinou v termálním koupališti, nacházejícím se hned pod sjezdovkou. Otevřeny jsou tři z  pěti sjezdovek, leží zde 70-90 cm sněhu. Celodenní skipas vyjde na 16,80 €, resp. 13,30 € pro děti do 14 let, důchodce a držitelé průkazů ZTP.

Tři vleky jsou v provozu v areálu Zuberec-Milotín. Podmínky hlásí velmi dobré, 40 cm sněhu. Lyžuje se od 9 do 16 a večer od 18 do 21 hod. Jeden den stojí 15 € pro dospělé a 12 € pro děti a  seniory. Stejné podmínky i ceny nabízí také středisko Zuberec-Janovky.
Podbanské je určeno hlavně pro začínající lyžaře - najdete zde 4 poměrně krátké modré sjezdovky. Není zde ovšem instalováno zasněžování technickým sněhem a přírodního zatím není dostatek, takže je areál mimo provoz. Po otevření nabídne jednodenní lyžování za 13 €.

Pokračování (Belianske, Nízke a Polské Tatry)

Vyhledejte si ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru