Mezinárodní festival potápěčských filmů

Opět se čistí tatranská plesa

16.10.2006 23:57  |  Bleskovka  |  Libor Bolda
Print Comments

Ve Vysokých Tatrách řádí festivalová smršť. Skončil festival horských filmů a už se chystá na příští víkend další. Tentokrát se z hor přesuneme s filmem pod hladinu mezi potápěče. Akce má ještě jeden účel, potápěči budou opět čistit tatranská plesa.

Mezinárodní festival potápěčských filmů

Festival snímků natočených pod hladinou má o jeden ročník méně než mezinárodní festival horských filmů, letos proběhne po jednadvacáté, a to od 19. do 22.10.2006. Historie festivalu začala v Martině v roce 1986, do Vysokých Tater byla poprvé přesunuta v roce 1993. Setkání ve  Vysokých Tatrách pořádá potápěčský klub Vodnár Poprad v  hotelu Palace (Kúpele Nový Smokovec). Záštitu nad festivalem převzal ministr životního prostředí Slovenska Ing. arch. Jaroslav Izák a  primátor mesta Vysoké Tatry Ing. Ján Mokoš.

Přehlídka

Hlavním náplní festivalu je mezinárodní přehlídka filmů a fotografií. Veřejnosti se budou snímky promítat v neděli od 10 hodin, kdy už budeme znát celkového vítěze. Samotná hlavní soutěž probíhá celou sobotu a večer odborná porota na slavnostním večeru vyhlásí vítěze, který si odnese grand prix. Ocenění si přebere i  nejaktivnější potápěč doprovodné akce "Čisté vody".

Čisté vody

Potřinácté se potápěči ponoří v rámci festivalu do chladných vod tatranských ples, aby se podíleli na jejich vyčištění. Ponořit se mohou do Štrbského plesa a sousedního Nového Štrbského plesa, do Popradského a  do Velického plesa. Největší hloubka 21 m je bude čekat ve Štrbském plese. Za posledních dvanáct ročníků vynesli potápěči z ples 2748 kg odpadu, za což jim patří velké uznání.

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Filmový festival, Pleso, Vidmo,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru