Neznačené vrcholy Tater

Nejvyšší vrcholy v doprovodu horských vůdců.

23.5.2007 12:42  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°8'29.2822"N, 20°13'20.5128"E)
Print Comments

Možná přemýšlíte, kam se v Tatrách letos vydáte. Zvítězí vápencové Belianské, rozeklané Vysoké nebo hřeben Roháčů či Nízkých Tater? Prošli jste již opravdu všechno? Co takhle vrcholy, na které značka nevede? V doprovodu horského vůdce můžete zdolat nejvyšší tatranské štíty.

Opravdové štíty

Vezmeme-li to zeširoka, tak v Západních a Nízkých Tatrách vede značka téměř všude a všechny nejvyšší partie jsou v sezóně přístupné. Belianské Tatry jsou naopak téměř celé zavřené, kromě Monkovy doliny. A Vysoké? Tam je turisticky značených je jen několik vrcholů, kam se zpravidla podíváte v doprovodu zástupů dalších turistů. Na opravdové štíty jako je Lomnický, Ľadový nebo nejvyšší Gerlachovský se díváte jen "zdola". Přitom samozřejmě pomíjíme zdolání vrcholu Lomničáku visutou lanovkou.

Horští vůdci

Chceme-li na neznačený vrchol a nejsme horolezci, pak nám zbývá podle návštěvního pořádku jediná možnost. Využít horského vůdce s licencí mezinárodní asociace horských vůdců (UIAGM-IVBV-IFMGA) a vybrat si z nabídky jejich služeb.

Za poplatek, který se pohybuje od 50 € za osobu (každý ve skupině 3 osob jdoucích na Lomnický štít ze  sedla) až po 165-185 € (výstup pro 1 osobu na Gerlach nebo na Ľadový), se dostaneme na vrchol, který jsme si zvolili. Pokud si připlatíme, pak se můžeme vydat možná na nižší štít, ale o to zajímavější cestou. Tyto výstupy stojí už přes 200 €/os.

Aktualizace cen

Vůdci ceny za posledních několik let poněkud zvýšili a skupiny klientů se změnšily, ale pokud máte štěstí na počasí, stojí ten zážitek určitě za to. Vůdce není jen jistota pro to, aby byl výstup bezpečný, horský vůdce je i průvodcem, který ví o horách téměř vše a snaží se vám z  toho něco předat.

Pokud vám nestačí nejvyšší turisticky přístupný vrchol Rysů (2499 m), pak si zkuste domluvit výstup ještě výš. Připravili jsme pro vás aktualizaci nabídky a cen, vůdce si můžete objednat on-line.

GPS souřadnice: (49°8'29.2822"N, 20°13'20.5128"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Horský vůdce, Rysy,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Související ubytování


Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru