Nový Průvodce tatranskými zážitky

Region Tatry se pochlubil novým přehledem pro turisty

4.9.2012 7:23  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°8'24.1855"N, 20°13'19.6043"E)
Print Comments

Průvodce je prvním počinem Regionu Vysoké Tatry, který oslovuje širokou veřejnost. 50 tisíc kusů publikace je volně k dispozici na různých místech ve Vysokých Tatrách.

Tatry získávají Průvodce tatranskými zážitky

Dvojjazyčný průvodce, který je pro návštěvníky Tater zdarma k dostání v infocentrech, na recepcích nebo u dalších tatranských subjektů, je prvním viditelným počinem Regionu Tatry. Nové značky, která se o Tatry bude starat.

V průvodci najdete informace o historii, tipy na výlety, horské chaty, pokyny horské služby, nechybí důležité kontakty, seznam volnočasových aktivit nebo atrakce a zajímavosti ze širšího okolí nejvyššího slovenského pohoří. V průvodci najdete i kulturní program na léto, jízdní řád električky a zubačky a také informace o slevové kartě Tatry Card. Na 55 stran se ještě vešlo pár vybraných restaurací a dalších tipů, kde příjemně prožít večer.

Průvodce pro milion a čtvrt

Během léta se v regionu Vysoké Tatry vystřídá přes 1,3 milionu návštěvníků, kteří tu zpravidla aktivně odpočívají několik dní. Právě na ně se zaměřuje tento průvodce, aby jim nabídl tipy na túry, cykloturistické výlety nebo koupání. Výtisků bude 50 tisíc kusů a publikace je k dispozici i online.

Dotace směřovala na tisk

Sprievodca Tatranskými zážitkami je prvý projekt, ktorý sa podarilo zrealizovať aj za pomoci štátnej dotácie a postupne pracujeme na ďalších. Cieľom oblastnej organizácie bolo vytvoriť komplexný materiál, kde by návštevník získal všetky potrebné informácie o regióne Vysoké Tatry. Veríme, že sa bude turistom páčiť a bude im robiť spoločnosť pri pobyte v Tatrách“, uvedl předseda představenstva Regionu Vysoké Tatry Ján Mokoš.

Od Bohuše a s mapkami

Do tvorby průvodce se vrhl nejen Region, ale i odborník na Tatry Ivan Bohuš ml., postřehy a nápady mohli uplatnit i samosprávy, podnikatelé nebo Slovenská agentura pro cestovní ruch. Společně s průvodcem jsou k dispozici návštěvníkům hor i mapky. Ty jsou také zdarma. Mají velikost A3 a jsou praktické pro pohyb a orientaci ve městě Vysoké Tatry, najdete v nich zařízení a atrakce hor uvedené v průvodci.

GPS souřadnice: (49°8'24.1855"N, 20°13'19.6043"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Mesto Vysoké Tatry, Turistika,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru