Otevření letní sezóny 2011

Vysoké Tatry se chystají slavnostně přivítat novou letní sezónu

26.5.2011 13:57  |  Bleskovka  |  Libor Bolda
Print Comments

V polovině června se budou otevírat turistické cesty. Chybět nebude zábava.

Plakát AeroMotoVíkenduNa zahájení turistické sezóny už jsou organizátoři nejrůznějších akcí připraveni. Soustřeďte se zejména na víkend 18. a 19.6., kdy toho bude v Tatrách k vidění nejvíc. O zábavu se budou starat ve městě Vysoké Tatry a zlatým hřebem má být Air Show na popradském letišti o týden později.

Otevření dolin a závod nosičů

Sobotní ráno opanují nosiči, kteří si připomenou tragickou smrt Juraje Petranského. Memoriál tohoto nosiče probíhá každé jaro mezi Hrebienkem a Zamkovského chatou. Start již 10. ročníku závodů (nese se opravdu 100 kg) je v 9 hodin.

O hodinu později (v 10.00) startují závody s krosnou a soudkem piva na Popradském plese. Trať vede okolo plesa a organizátoři připraví i možnost lezení na umělé stěně.

Soutěž o nejlepší fazolovici

V pořadí už 6. ročník populární soutěže "O podbanský prdkáč", kdy nejlepší kuchaři hledají na Podbanském pod Kriváněm ten správný recept na vynikající fazolovici. Startovat v soutěži o nejlepší polévku může každý, kdo na startu zaplatí 7 €. Celé to vypukne v 11 hodin.

Veteráni, tanec a muzika

Město Vysoké Tatry zve i na sraz historických vozidel do Nového Smokovce. V areálu Kúpeľov se čeká od 11 hodin na příjezd veteránů z celého Slovenska. Po poledni si můžete prohlédnout i vystavená vozidla. Tatranský primátor Ján Mokoš slavnostně otevře sezónu u pramene Smokovecké kyselky, který bude posvěcen ve 14 hodin. Na svůj křest bude čekat i další kniha z pera Ivana Bohuše "Tatranské chaty". Ty se již dočkaly 2. vydání. Pestrý program doplní ještě několik hudebníků a souborů. Informace najdete samozřejmě na plakátech.

Aero-moto víkend o týden později

To nejlepší nakonec? Na letišti Poprad-Tatry 25. a 26.6. proběhne letecký den. A tolik hvězd jako letos se do Popradu ještě nikdy nepodívalo. Letos nebudou chybět čeští akrobati Flying Bulls nebo slavný maďarský pilot Péter Besenyei. Strojům na letišti bude vládnout asi památný Douglas DC-6B nebo nakonec u vás vyhrají sportovní letadla, větroně nebo parašutisté?

Letecké show se bude snažit sekundovat autosalón a automobiloví veteráni. Svým uměním přispěje k zábavě určitě i zpěvačka Zuzana Smatanová, večer bude mít na letišti koncert.

Zdroj:

Plakáty a web Aeromoto víkendu

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Hrebienok, Letiště, Mesto Vysoké Tatry, Nosičská stovka, Podbanské, Zamkovského chata,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Související ubytování


Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru