Podzimní Tatranský fotomaraton byl úspěšný

4. ročník fotomaratonu přinesl navzdory počasí kvalitní fotografie

9.10.2014 13:28  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°7'6.8399"N, 20°3'42.2834"E)
Print Comments

Předposlední záříjový víkend se na Štrbském Plese konal v pořadí už 4. ročník jedinečné akce - Tatranský fotomaraton 2014, jehož organizátorem je občanské sdružení Horský internetový klub a záštitu nad akcí převzal starosta obce Štrba, Ing. Michal Sýkora. Fotografie autorů už se chystají na vernisáž.

Fotografovali domácí i cizinci

Akce se účastnili nadšenci fotografování, přírody a hor nejen z různých koutů Slovenska (Poprad, Košice, Prešov, Šaľa, Bratislava, Galanta, Martin...), ale i ze sousední České republiky a jedna soutěžící dorazila dokonce až z Velké Británie.

Náročných 8 témat

Akci otevřel předseda občanského sdružení Stanislav Klaučo za účasti zástupce města Štrby olympionika Pavla Hurajta a zástupce fotografické poroty Tibora Škandíka. Hned po slavnostním otevření byla soutěžícím představená témata pro každou kategorii zvlášť. Pro kategorii MESTO bylo určeno 8 témat: ve stínu, plynutí času, radost z Tater, neočekavané, tohle je můj detail, vzpomínka, chodníčkem, to se mne dotýká. Pro náročnější kategorii HORY byla vyhlášena témata: hluboko v dolině, zrcadla, zkameněl, namáhavé, romantika na vysokohorské chatě, realita na vysokohorské chatě, kamenné siluety, už jen sestup.

Minifotokurz a představení krás Slovenska

Vedle soutěžní části měli účastníci, ale i návštěvníci Vysokých Tater možnost zdokonalit se ve fotografických dovednostech díky mini fotokurzu, který zabezpečoval Prievidzský fotoklub společně s neziskovým sdružením I Love Photography. Součástí akce byla i prezentace Slovenska, jako cílové destinace cestovního ruchu, kterou zabezpečovala Slovenská agentura pro cestovní ruch.

Kde budou fotky k vidění

Proměnlivé počasí přispělo k odevzdání vskutku zajímavých fotografických záběrů, které si bude moci široká veřejnost prohlédnout na webových stránkách fotomaraton.hory.sk.

Vernisáž v hotelu Toliar

Tříčlenná porota ve složení členů ze Slovenské výtvarné unie - Sdružení slovenských profesionálních fotografů Tibora Škandíka, Pavla Breiera a Alexandra Vojčeka vyhodnocuje fotografie z hlediska jejich provedení a vystižení zadaných témat. Následně se 18. října 2014 v 15 hod. uskuteční předávání cen spojené s vernisáží vítězných fotografií v hotelu Toliar na Štrbském Plese, kde si ocenění soutěžící autoři kromě diplomu odnesou i bohaté cenové portfolio. Vernisáž s malým pohoštěním stejně jako výstava bude volně přístupná. Fotografická díla tu mohou návštěvníci Vysokých Tater obdivovat do 23. listopadu 2014.

Zdroj:

Oskár Mažgút, Tisková zpráva Tatranského fotomaratonu

Zajímavosti

  • Fotomaraton se letos pod Tatrami objevil už počtvrté. Kvalita fotografií jde stále nahoru. Stejně jako náročnost témat.
  • Kdo nemůže na výstavu, může si prohlédnout fotky virtuálně na webu fotomaratonu.

GPS souřadnice: (49°7'6.8399"N, 20°3'42.2834"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Fotografie

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Fotomaraton,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru