Pohár horských duatlonů

Seriál duatlonů pokračuje už o tomto víkendu.

Letní duatlony se staly výbornou tréninkovou náplní skialpinistů. Sníh na horách je pouze ve žlabech a lyžaři musí přejít na letní sporty. Slovenská skialpinistická asociace pořádá druhý ročník poháru v horském duatlonu.

A aby toho nebylo málo, tak letos přibyl ještě pohár extrémních horských běhů. Náročné duatlony lákají i amatéry, proč?

Horský duatlon

Náročné sportovní odvětví tvoří jízda na horském kole, zpravidla z horského střediska do vyšší nadmořské výšky a dále běh až na cílový vrchol, sedlo nebo chatu. Celý pohár se rozbíhá právě nadcházející víkend, závodí se už 1.7.2007 na Štrbském plese. Start je připraven v Tatranské Štrbě, v Parku snow Štrbské pleso následuje sesednutí z bajků a běží se na Chatu pod Soliskom.

Dále bude pohár pokračovat 21.7. na Malé Fatře na Chlebu, potom přijde 25.8. již tradiční závod v Žiarské dolině. Tam se závodníci vyškrábou nejvýše z celého poháru. Pohár končí finálovým závodem na Križné 6.10. ve Velké Fatře. Úvodní závod v  oblasti Štrbského plesa a závod v Žiarské dolině lze absolvovat také štafetovým způsobem, kdy jeden závodní k jede na horském kole a druhý běží. To už je určitě zajímavé i pro amatérské sportovce, je to výzva vyrovnat se předním skialpinistům nebo reprezentantům v klasickém lyžování.

Extrémní horské běhy

Letos poprvé se bude konat také pohár extremních horských běhů. Jde o sloučení již tradičních závodů pod jeden pohár. Vše začalo již předcházející víkend nonstop během po hřebenu Nízkých Tater z Trangošky do Donoval. Náročnou 49 kilometrů dlouhou trať nejrychleji zvládnul Ján Pockľan z ŠK Hrachovo v čase 4:43:20.

Další pokračování poháru bude 8.9. během na Klin a závěr 22.9. během na Baranec. Těm, kdo znají tyto západotatranské vrcholy jistě není třeba slovíčko "extrémní" v názvu poháru více vysvětlovat.

Kde se více dozvědět a přihlásit?

Více informací o závodech, propozice, výsledky a fotografie se dozvíte na stránkách Slovenské skialpinistické asociace a stránkách organizátorů jednotlivých závodů.

Vyhledejte si ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru