Pozvánka na výstavu: Cesty a zastavenia

Yaro M. Kupčo fotografuje po celém světě.

Autor je mnohým neznámý, ale ve Starém Smokovci najdete jeho úžasné černobílé fotografie. Slovenský fotograf Yaro M. Kupčo fotografuje ze svého invalidního vozíku krajinu po celém světě. Slovenské hory nevyjímaje.

Yaro M. Kupčo - Výstava

Černobílý svět ve Vile Flóra

Vernisáž výstavy proběhla 8.8.2008, ale na fotografie se můžete přijít do Vily Flóra podívat až do 4.10.2008. Kurátorem výstavy je Anton Fiala.

Yaro M. Kupčo

Pod Jarem Kupčem se v jeho osmnáctiletech utrhla na horské túře sněhová deska. Přežil dlouhý pád jakoby zázrakem, ale už se nikdy nepostavil na nohy.

Navzdory tomuto osudu neztratil víru v sebe a obdiv k  horám. Vrátil se do nich na invalidním vozíku a s fotoaparátem. Stal se jedním z nejlepších slovenských krajinářů - fotografů. Připravuje obdivuhodné černobílé fotografie s plnou škálou šedé, zůstává věrný klasickému filmu, sám si pro snímky připravuje i laboratoř.

Na vozíku fotí i Tatry

Po světě vyráží fotografovat s přáteli, na Slovensku se nebojí vyrazit sám. „Na záber čakám aj dlhé hodiny a na to potrebujem čas a  pokoj,“ říká. Jediným problémem je, aby se k místu dostal na svém vozíku.

Kurátor Anton Fiala o autorovi říká: "V dialógu, v tomto prípade so slovenskou prírodou nám Yaro Kupčo predkladá obrazy tatranských scenérií, Pieniny a regióny Orava, Liptov, Kysuce, Spiš. Tu všade je jednoznačne doma. Pri svojich potulkách krajinou zachytáva prostredníctvom svojho fotoaparátu krásy a monumenty slovenskej prírody." Nezbývá vám nic jiného než se přesvědčit sami.

%%full%%


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru