Přijedou lyžaři na Slovensko?

Lyžařská střediska jsou znovu přezbrojena. Dočkají se lyžařů?

14.12.2010 13:24  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°9'57.9595"N, 20°16'9.1407"E)
Print Comments

Je až neuvěřitelné, kolik peněz dokázali proinvestovat v posledních letech tatranští podnikatelé, aby nalákali na svahy lyžaře. Přes půlmiliardy korun se topí v modernizaci areálů. Pomůže to Tatrám? Na co se můžeme těšit?

O lyžaře se bojuje pořád

Tatranské skiareály neustále bojují o lyžaře. Ve  Vysokých a Nízkých Tatrách se letos znovu investovalo do modernizace lanovek, vleků, umělého zasněžování, ubytovacích kapacit a služeb asi 21 milionů € (tj. přes půl miliardy korun).

Tatranští podnikatelé připravili pro lyžaře i speciální balíčky a slevy.

Investice TMR do areálů neustávají

Vynikají zejména masívní investice akciové společnosti TMR, která pumpuje finance do areálů pod Lomnickým štítem a také do nízkotatranského střediska Jasná. Jen za poslední tři roky investice ve Vysokých a Nízkých Tatrách činily celkem 45 milionů €. V Jasné i v Tatranské Lomnici se letos zprovozní nová šestimístná sedačková lanovka a zároveň se investovalo i do zasněžovací techniky nebo do parkovišť.

A pozor! Tentokrát část investic zamířila i do zlepšení kritizovaného zázemí pro lyžaře, otevřena byla nová restaurace s přívlastkem "dětská" nebo večerní klub pro tzv. aprés-ski. Správci areálu na Štrbském Plese otevírají samoobslužnou restauraci Slalom club. V Jasné je nové kluziště přímo pod sjezdovkami.

Na zimu jsou připraveni všichni

Na zimu se připravují i menší areály. V Bachledově dolině v této sezóně otevírají novou sjezdovku Hrebeň v Jezersku (délka 800 m) a také rozšířili parkoviště a prodloužili večerní lyžování. Prodlouženou dobu lyžování mají i v areálu Strednica ve Ždiaru.

Dočkají se Čechů?

Provozovatelé i hoteliéři doufají, že se letošní zima povede a přijede i více českých turistů. Ti už naznačili v létě, že se opět mohou do Tater vrátit. Možná i díky pobídce od Svazu lyžařů ČR. Svaz obdržel nabídku pro svoje členy na slevu sezónních skipasů.

Marketing slovenských skiareálů využívá všechny možné cesty, aby získal svoje zákazníky i u nás. Nahradí to loňský 20% propad návštěvnosti?

Zajímavosti

Zahájení sezóny

  • V letošním roce se spustila většina vleků v pátek 3.12 a lyžovalo se pouze za symbolické euro. Předpokládá se, že v plném provozu budou skiareály až o Vánocích, zatím běží jen vybrané vleky.
  • V největších střediscích se to opravdové "otevření zimní sezóny" teprve chystá, budou se slavnostně otevírat nové sedačkové lanové dráhy - ty zatím lyžaře ještě nevozí, probíhají na nich zátěžové testy.

GPS souřadnice: (49°9'57.9595"N, 20°16'9.1407"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Jasná, Lyžování, Tatranská Lomnica, Ždiar,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Související ubytování


Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru