První srpnový víkend bude nabitý událostmi

Souběh několika akcí v Tatrách slibuje zajímavou podívanou

1.8.2011 20:02  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°8'30.1992"N, 20°13'7.3992"E)
Print Comments

Zdá se, že vrchol léta je před námi. Podívejte se na nabitý přehled akcí v Tatrách. Týden vyvrcholí víkendem, při kterém nebudete vědět, kam dřív skočit. Na co se můžete těšit? Na medvědí dny, na výstup na Rysy a také na svátek horských vůdců nebo na tradiční horolezecký týden JAMESu.

A lepší to nebude ani o týden později, schválně se podívejte mezi "zajímavosti" článku.

Rysy při pohledu s Hrubého štítuSetkání mládeže na Rysech

Ve čtvrtek se rozběhne 55. ročník Mezinárodního setkání mládeže Rysy 2011. Areál kempu Tatranec pohostí účastníky srazu, který vyvrcholí pátečním a sobotním výstupem na nejvyšší turisticky přístupný vrchol Karpat, kterým Rysy dnes jsou. Samozřejmě spoustu účastníků se rozběhne i po ostatních vrcholech, v Tatrách asi bude plno.

Podobné to možná bude i na Baníkově. V sobotu 6.8. se koná již 48. výstup na tento ostrý roháčský vrchol. Výstup organizuje OT Baníkov z obce Bobrovec. A na vrcholu se pravidelně zpívá slovenská hymna.

Medvědi opět na Hrebienku

Už 4. ročník úspěšného tatranského medvědího festivalu plného hnědé chlupaté atmosféry pro děti a dopělé. Rodiče se svými ratolestmi si mohou užít zábavu ve Starém Smokovci a hlavně na Hrebienku od pátku do neděle. A každé dítě, které přijde na Medvedie dni 2011 s plyšovým medvídkem, dostane dárek. Organizátorem akce je společnost Tatry mountain resorts. Odstartuje ji křes největší sochy medvěda na Hrebienku. Odhalí se medvěd z lipového dřeva, který váží pomalu jako ten opravdový - 400 kg.

Svátek slaví i horští vůdci

První srpnovou sobotu si vybrali pro oslavu svého svátku i horští vůdci. Nováčci se budou moci ujmout svého krásného řemesla a tradičně se posvětí lana a cepíny. Dopoledne můžeme horské vůdce potkat v kamenolomu v Tatranské Kotlině nebo u Zamkovského chaty, odpoledne bude patřit vystoupením několika kapel ve Starém Smokovci a dalšímu kulturnímu programu.

Navíc vrcholí i horolezecký týden

O víkendu bude na Popradském plese vrcholit i 87. tradiční horolezecký týden JAMESu, který tu oslaví i 90. výročí založení.

Zajímavosti

  • V pátek 5.8. můžete v Tatranském lesním kině vidět film natočený v Tatrách Orlie pierko, projekce pokračují o týden později filmem Stratená dolina.
  • V neděli začíná na kurtech Teniscentra v Tatranské Lomnici tenisový turnaj série ITF Futures, kde můžete vidět mladé profesionály.
  • Každou první středu v měsíci můžete hrát golf pod Tatrami zdarma v areálu Black Stork v rámci dne otevřených dveří.
  • Pokračují i dny otevřených dveří v observatoři Slovenské akademie věd na Skalnatém plese, v srpnu můžete vyrazit v sobotu 13.8.
  • V sobotu 13.8. bude na Kriváni národní výstup. Jedná se o nejstarší kulturně-turistickou událost na Slovensku. Letos je výstup věnován 170. výročí vycházky Ľudovíta Štúra a jeho družiny na vrchol. Výstup se platí.

GPS souřadnice: (49°8'30.1992"N, 20°13'7.3992"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Fotografie

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Horolezecká cesta, Horský vůdce, Kriváň, Medvěd, Skalnaté pleso, Výstup na Rysy,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru