Psotkův memoriál změnil trasu

Sněžilo a muselo se hodně improvizovat.

V sobotu 13.10.2007 proběhl ve Vysokých Tatrách další ročník Psotkova memoriálu. Na závod ve vysokohorském běhu se přichystalo 70 závodníků ze třech zemí. Ač jsme avizovali, že trasa je každý rok stejná, za každého počasí, tak letos byla výjimka. Sněžilo a muselo se hodně improvizovat.


Počasí měnilo trasu

Na Sliezském domě bylo ráno − 6° C, sněžilo a  foukal ostrý vítr. Myšlenka vést závodníky klasickou trasou přes sedla Poľský hrebeň a Prielom vzala rychle za své. Před horským hotelem u  Velického plesa se dalo sotva stát, hnát závodníky výš, to už by bylo hodně riskantní. Ale jak řekl jeden z organizátorů běhu, Juzek Psotka nebyl z těch, kteří by se lehko vzdali a tak se rychle našla náhradní varianta pro letošní už 23. ročník. Když to nejde nahoru, musí se dolů.

Časovka z Polianky, časovka z Hrebienku

Obvyklá trasa vede od horského hotelu na Poľský hrebeň, do Prielomu a okolo Zbojnické chaty na Hrebienok. Závěrečná časovka vede z  Hrebienku po magistrále zpátky na Sliezsky dom. A sobotní improvizace dopadla takto. Seběhlo se do Tatranské Polianky k  rampě a odtud vedla první časovka pěkně po turistickém chodníku až po turistickou křižovatku pod Sliezským domem. Potom se závodníci přesunuli po značce do St. Smokovce, a z Hrebienku odstartovali na trasu druhé časovky, která už vedla po klasické trase nazpět k Velickému plesu.

Výsledky nepřekvapily

Po první části vedl pořadí Tomáš Gazdarica se slibným náskokem před snad téměř věčným vítězem závodu Milanem Madajem. Ale druhá časovka, už v relativně rovinatejším terénu ukázala, kdo je pánem Psotkova memoriálu. Na drsné podmínky na chodníku reagoval nejlépe Milan Madaj, zrychlil a jen s o něco horším časem, než dosahuje při normálních podmínkách, obhájil své prvenství. Tomáše Gazdaricu, který prohrál o devět vteřin, doprovodil na stupně vítězů Tomasz Brzeski z  Polska.

I mezi ženami obhájila první místo Lenka Hiklová (dříve vyhrávala jako Lackovičová). Druhé místo si ve finiši zajistila Jana Madajová před Hanou Hřebíčkovou ze Šumperka.


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru