S vlaky RegioJet do Tater

Od poloviny října by mohl RegioJet jezdit z Prahy do Košic, do Tater cena začíná na 9 €.

Vlaky RegioJet se chystají zavést spoje na Slovensko o 2 měsíce dříve.


S RegioJetem do Tater

Vlakový dopravce RegioJet požádal správce železniční infrastruktury na Slovensku - Železnice Slovenské republiky (ŽSR) - o zavedení vlaků IC 1003 na trase Praha - Ostrava - Žilina až do Košic a IC 1010 na zpáteční trase Košice - Žilina - Ostrava - Praha už od poloviny října 2014. RegioJet plánuje pro cestující zaváděcí cenu jízdného z Prahy do Tatier už od 9 €.

Lákavá první nabídka

„RegioJet měl volné vozy, a proto jsme se rozhodli, že vyjedeme dříve. Umožníme tak našim cestujícím pohodlně, bezpečně a rychle cestovat do / z Košic. Zároveň jsme pro ně připravili zvýhodněnou cenu jízdného z Prahy do Tater už od 9 €," říká Radim Jančura, majitel STUDENT AGENCY holding, do kterého RegioJet patří a dodává: „proti nejlevnější jízdence Českých drah v současnosti, jde o poloviční cenu. Jde o stejnou cenu, jakou dosud nabízíme na cestě z Prahy do Žiliny. Tuto zaváděcí cenu jízdného si budou moci cestující zakoupit na našich webových stránkach, protože v současnosti ještě nemáme prodajní místa na všech stanicích, kde budeme zastavovat. O začátku prodeje zvýhodněných jízdenek budeme veřejnost včas informovat.“

Plánované časy existujících tras vlaků prodloužených do Košic (odjezd):

IC1003 spoj Praha - Ostrava - Žilina do Košic
Praha hl. nádraží 7:44
Olomouc hl. nádraží 10:11
Ostrava - Svinov 11:07
Čadca 12:45
Žilina 13:26
Vrútky 13:45
Ružomberok 14:18
Liptovský Mikuláš 14:38
Štrba 15:07
Poprad 15:24
Kysak 16:23
Košice 16:36

 

IC1010 spoj Košice - Žilina - Ostrava - Praha
Košice 7:24
Kysak 7:39
Poprad 8:40
Štrba 8:55
Liptovský Mikuláš 9:24
Ružomberok 9:44
Vrútky 10:17
Žilina 10:42
Čadca 11:13
Ostrava - Svinov 12:53
Olomouc hl. nádraží 13:49
Praha hl. nádraží 16:16

 

První spoje pojedou pomaleji

„Na Slovensku pojedeme zřejmě zatím malinko pomaleji než od prosince. Plánujeme do spojů do / z Košic přidat ještě restaurační vůz, který už dnes využíváme na posilové spoje mezi Prahou a Ostravou, do kterých připravujeme nabídku teplých jídel," doplňuje Radim Jančura. V každém z vozů bude člen palubního personálu - stevard či stevardka, kteří se budou starat o obsluhu cestujících a členy palubního personálu doplní baristé, kteří budou připravovat zákazníkům objednané občerstvení. Žluté vlaky RegioJet nabídnou cestujícím do / z Košic nadstandardní servis na palubě, kterým je vlakový dopravce pověstný:

  • káva a nápoje zdarma
  • přístup k internetu zdarma
  • zábavný portál - možnost sledování filmů, poslech hudby, čtení elektronických knih
  • přípojka k 230 V
  • denní tisk a časopisy zdarma
  • možnost zakoupení palubního občerstvení za nízkonákladové ceny

RegioJet se zabydluje

Počet cestujících ve vlacích IC RegioJet na trase Praha - Ostrava - Žilina každý rok stoupá. V roce 2013 přepravili o 30 % více cestujících než v předešlém roce. Aktuálně na trasu Praha - Ostrava - Žilina nasazuje RegioJet průměrně osmivozové soupravy, které se postupně stávají soupravami s největší přepravní kapacitou na denních dálkových vlacích na trase Praha - Ostrava.  RegioJet přišel od března letošního roku s další novinkou na české a slovenské železnici. V každém vlaku je řazený vůz, ve kterém je velká dětská herna a velké dětské kupé, což je až třikrát větší než normální a umožňuje malým cestovatelům klidnější cestování. Vozy s dětskou hernou zařazuje RegioJet do každého ze spojů na trase Praha - Olomouc - Ostrava - Havířov - Třinec - Žilina.

Zdroj:

Tisková zpráva RegioJet


Novinky na váš e-mail

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

Top

↑ nahoru