Sherpa rallye 2014

30. ročník závodu tatranských nosičů se vrátí na místo, kde vznikl

15.10.2014 8:52  |  Bleskovka  |  Libor Bolda
Print Comments

Nosiči při jubilejním 30. ročníku Sherpa rallye ponesou zátěž na Chatu pod Rysmi.

Sherpa rallye povede na Chatu pod Rysmi

V neděli 19. října 2014 bude vynáška soutěžících nosičů směřovat na Chatu pod Rysmi (2250 m), start bude v 11 hodin na Popradském plese (1500 m). Mezi startem a cílem čeká nosiče asi 5,1 km cesty a 750 m výškového rozdílu. Muži nesou náklad o hmotnosti 60 kg, ženy si naloží do krosny 20 kg. Muži nad 60 let mají za každý rok věku nad 60 úlevu 3 kg z nákladu dolů. Prezentace na startu se otevírá už ráno v půl deváté. Vyhlášení výsledků uvidí chata Viktora Beránka odpoledne. Na plakátu Sherpa rallye se dovíte potřebné informace.

Sherpa rallye

U zrodu populárních závodů nestojí nikdo jiný než osazenstvo Chaty pod Rysmi. Jaro Švorc, Viktor Beránek a další organizují závod už od roku 1985. Z recese se zrodila pravidelná událost podzimu, která občas z Tater zavítá i na alpské chaty. Chcete závodit s nejlepšími? Pak musíte kontaktovat organizátora: Viktor Beránek, +421 903 181 051.

O zábavu vždy postaráno

Těšit se můžete kromě samotných závodů v prostoru startu a cíle na nevšední zábavu, pravá tatranská šerpa šou nebude určitě chybět. Děti na Bejby rely vyrážejí už v 9.00 ze zastávky TEŽ Popradské pleso. Konec jejich nosičského závodu je na Popradském plese a odměna? Čaj na chatě! Vítězství obhajuje tentokrát borišovský Maťo Fabšík, který s cementovou zátěží zvládl dojít na Skalnaté pleso z Tatranské Lesné nejrychleji a mezi ženami vystřídala neporazitelnou Lenku Hiklovou Alena Ruchlová, která bude obhajovat na domácí trati na Rysy. Kdo získá vítězství a také třeba cenu pro nejkrásnější nosičku (cena od odborné erotické komise šerpů) letos?

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Sherpa rallye,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru