Ski & Aqua bus v zimě opět spojí Liptov

Střediska lyžování a akvaparky budou mít opět autobusové propojení.

25.11.2014 10:27  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°0'14.8604"N, 19°34'23.1454"E)
Print Comments

Za lyžováním a relaxem v termální vodě se návštěvníci Liptova během zimní sezóny dostanou zadarmo. Největší atrakce regionu spojí už potřetí za sebou SKI & AQUA bus. Svůj jízdní řád zahajuje 25. prosince. Držitele Liptov Region Card v porovnání s loňským rokem zavede i na nová místa.

Od Vánoc skibusem zadarmo, ale jen s liptovskou Region Card

Už od Vánoc bude doprava do lyžařských středisek a akvaparků na Liptově pro návštěvníky regionu zadarmo. Podmínkou je mít bezplatnou jízdenku v podobě místní Liptov Region Card, která zároveň nabízí slevy na více než 50 atrakcí anebo platný skipass. „Dovolenkári si za ostatné roky zvykli na komfort, ktorý im ponúka zimný pobyt na Liptove. Spojenie vody a lyží sa osvedčil a podľa vzoru vyspelých alpských stredísk sme sa rozhodli v projekte bezplatnej dopravy medzi jednotlivými strediskami pokračovať. Chceme, aby presuny medzi atrakciami neboli len luxus pre vyvolených, ale štandard, na ktorý sa môže spoľahnúť každý,“ vysvětluje Darina Bartková, ředitelka Oblastní organizace cestovního ruchu Region Liptov.

Spojuje největší atrakce

I tuto sezónu bezplatný autobus spojí největší turistická lákadla: Jasnou, Malinô Brdo, Bešeňovou, Tatralandii, Lúčky, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Liptovský Ján. Proti minulému roku přibyli nové zastávky v Liptovském Trnovci, Bodicích a k dispozici budou i noční spoje mezi Podbrezinami v Liptovském Mikuláši a Jasnou. „Medzi dovolenkármi, ktorí k nám v zime prichádzajú, je aj množstvo mladých. Rozhodli sme sa preto uľahčiť im dopravu k nám do strediska, kde sa môžu zabaviť v hudobnom klube Happy End. Pravidelne doň pozývame známych DJov, populárne skupiny a organizujeme tematicky zamerané diskotéky,“ přibližuje novinky manažerka střediska Jasná Nízké Tatry Sylvia Artzová.

Bus nemá o cestující nouzi

Linka na trase kyvadlové dopravy do Jasné byla v minulých dvou sezónách suverénně nejvytíženější. Jen loni se na ní skibusy za lyžováním vyvezlo více než 12 tisíc návštěvníků. Během čtyř měsíců autobusy na šesti linkách zadarmo přepravili více než 70 tisíc turistů, kterým ušetřili nemalé finanční prostředky a dobu při hledání parkovacího místa v jednotlivých střediscích. „Projekt SKI & AQUA bus je jednoznačný prínos v regióne. Každému reálne zmýšľajúcemu človeku je absolútne jasné, že za daných podmienok, ktoré sú na Slovensku, je akékoľvek fungovanie podobného produktu výsledkom snahy všetkých zainteresovaných strán. Myslím si, že obce a subjekty, ktoré majú šancu byť na trase týchto autobusov, jednoznačne potvrdia opodstatnenosť pre ich klientov. Bolo by dobré zapojiť do projektu viac lokalít, no uspokojiť všetkých je v danom systéme nemožné,“ upozorňuje Martin Géci ze ZCR Baranec.

Začíná jezdit už 25. prosince

SKI & AQUA bus se již stal neodmyslitelnou součastí zimních dovolených na Liptově a tento region opět přiblížil k nejlepším turistickým střediskům v Evropě. Na cesty znovu vyrazí už 25. prosince.

Zdroj:

Tisková zpráva Region Liptov

GPS souřadnice: (49°0'14.8604"N, 19°34'23.1454"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Aquapark, Demänovská dolina, Chopok, Lyžování,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Související ubytování


Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru