Staví se další lanovka v Tatranské Lomnici

Lyžařský areál se rozšíří o novou osmisedačku Buková hora

29.8.2011 8:30  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°10'5.0470"N, 20°16'13.7076"E)
Print Comments

Lyžaře, kteří si oblíbili Tatranskou Lomnici čeká v zimní sezóně 2011/2012 novinka. Tou bude další nová tentokrát osmisedačková lanovka. Kapacita střediska znovu naroste a bude i kde lyžovat. Plocha se rozrůstá o 10 ha a 2,7 km délky sjezdovek.

Zobrazit všech 11 fotografií

Začíná výstavba lanové dráhy

Tatranská Lomnica získává postupně na prestiži. K dalšímu zvýšení má pomoci nová lanová dráha. Nová moderní sedačková lanovka bude umístěna v dolní části střediska v lokalitě "Buková hora" nedaleko parkoviště a bude mít kapacitu 2400 os./hod. Středisko Tatranská Lomnica zaznamenalo už v poslední sezóně nárůst počtu lyžařů zejména díky investicím do lanovek a do tolik očekávané garance sněhu.

Osmimístná lanovka od firmy Leitner

„Nová éra Tatier rok čo rok dostáva reálnejšie kontúry. Vybudovanie tejto lanovky zvýši prepravnú kapacitu lyžiarskeho strediska o dvetisíc štyristo osôb za hodinu. Opäť pôjde o atraktívnu lanovku, jedinú svojho druhu na Slovensku“, komentoval stavbu Bohuš Hlavatý, předseda představenstva TMR. Osmisedačková lanovka italského výrobce Leitner-Ropeways s modrými bublinami bude mít dolní stanici ve výšce 906 m n.m. Vyveze lyžaře do výšky 1040 m. Půjde o krátkou lanovku, její délka je jen 683 m, čas jízdy pouhé 2 min. 17 s.

Lyžovat se bude i na nové sjezdovce

Prvních lyžařů by se lanovka měla dočkat už během zimy, kdy bude uvedena do provozu. Součástí investice je i realizace nových sjezdových tratí s technickým sněhem. Realizace už začíná nyní. V Tatranské Lomnici tak přibude 10 h nových sjezdovek o celkové délce 2,7 km. Tratě budou označeny modře lehké jako lehké. Budou vhodné pro nenáročné nebo začínající lyžaře, ocení je rodiny s dětmi. Nová lanovka je navíc vybavena systémem Kidstop, který zvyšuje bezpečnost dětí při přepravě.

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

  • Společnost TMR, a.s. investuje do středisek v Tatrách nemalé prostředky. Výjimkou není ani Tatranská Lomnica, kde se při této stavbě utratí dalších 7 milionů eur.

GPS souřadnice: (49°10'5.0470"N, 20°16'13.7076"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Fotografie

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Investice, Lyžování, Sjezdové lyžování, Tatranská Lomnica,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Související ubytování


Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Jarmila dne 30. srpna 2011 13:02

Reagovat

Zvěrstvo..
Šla jsem asi před měsícem ze Skalnatého plesa na Zamku. Devastace přírody kvůli sjezdovkám a lanovkám v této oblasti je docela síla. Pak se diví, že jim každý přívalák vyplaví Lomnici


Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru