Tatry a Pieniny se budou čistit

Letos znovu proběhne akce Čisté hory, při které dobrovolníci uklízejí hory

16.9.2010 14:28  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°9'31.2020"N, 20°13'31.3996"E)
Print Comments

32. ročník akce Čisté hory znovu pomocí dobrovolníků uklidí okolí turistických chodníků v Tatranském národním parku i v Pieninách. Akci organizují ŠL TANAPu.

Cestou na Slavkovský štít32. ročník úklidové akce

Mezi tradiční akce pro konec turistické sezóny patří i velké čištění značených turistických cest. Správce turistických cest, Štátne lesy TANAPu, připravil už 32. ročník akce Čisté hory. Konat se bude poslední sobotu v září.

„Tak ako každoročne aj tento raz budú dobrovoľníci čistiť tatranské doliny od odpadkov, ktoré tu zanechali turisti. Podujatie začína v sobotu 25. septembra o ôsmej hodine. Pracovníci Štátnych lesov TANAPu poskytnú záujemcom plastové vrecia a, po predchádzajúcej dohode, i sprievod na vybraných turistických chodníkoch,“ uvedl Igor Stavný, koordinátor akce Čisté hory ze Štátnych lesov TANAPu.

Vezměte to odkudkoliv

Je prakticky jedno odkud na túru vyjdete. Vždy byste měli narazit na pracovníky ŠL TANAPu, kteří budou rozdávat igelitové pytle.

Vyzvednout si je můžete v Oravicích na rozcestí Tiché a Bobrovecké doliny, na rampě v Roháčské dolině, u horárni Biela skala pod Sivým vrchem, u vstupu do Tiché a Kôprové doliny na Podbanském, u rampy nad zastávkou TEŽ Popradské pleso, na Štrbském Plese u centrálního parkoviště, v Tatranské Poliance u rampy cestou na Sliezsky dom, na Hrebienku, na parkovišti u kabinové lanovky v Tatranské Lomnici, na zastávce Biela voda při nástupu k Zelenému plesu, u budovy ochranného obvodu TANAPu v Tatranské Javorině a u vstupu do Bielovodské doliny.

Historie počítaná na tisíce kilogramů

V průběhu předchozích akcí Čisté hory odneslo z hor více než 35 000 dobrovolníků ze Slovenska i ze zahraničí z území Tatranského národního parku přibližně 55 000 kg různého komunálního a stavebního odpadu.

Zajímavosti

  • V ochranném obvodu Červený Kláštor, kde se také o cesty starají ŠL TANAPu, se o týden později 2. října 2010 uskuteční ve spolupráci se Správou PIENAPu akce Čisté hory a potoky. Dobrovolníci, kteří se chtějí podílet na čistění cest v Pieninách se ráno setkají u autokempu v Červenom Kláštore.

GPS souřadnice: (49°9'31.2020"N, 20°13'31.3996"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Čisté hory,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru