Tour de Pologne zavítá na Liptov i do Vysokých

Cyklisté jednoho z nejprestižnějších závodů WorldTour finišují na Štrbském Plese.

5.7.2014 8:00  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°7'14.4487"N, 20°3'47.6135"E)
Print Comments

V sobotu začíná slavná Tour de France. Ale za měsíc se na světovou cyklistiku můžete podívat i v Tatrách. Štrbské Pleso bude cílem 5. etapy Tour de Pologne. Závodu Kolem Polska se účastní přední týmy, patří do seriálu UCI WorldTour. Ještě na konci července Tatry uspořádají vlastní jednorázový závod kolem Tater - TatryTour.

TatryTour a 5. etapa Tour de Pologne

Letošní léto opravdu patří pod Tatrami cyklistům. Sotva skončil závod Okolo Slovenska, který projel pod Tatrami začátkem června, už se připravují na závod TatryTour. To je jednoetapový závod o délce 195 km kolem celých Tater. Vrcholem bude cíl 5. etapy prestižního závodu Tour de Pologne, který bude na Štrbském Plese. Závodníci projedou ze Zakopaného přes Oravu, Liptov a zakončí to dvěma okruhy u Štrbského plesa.

Světová cyklistika má cíl na Štrbském Plese

Slovensko se tak může těšit na světové týmy cyklistiky jako jsou např. Cannondale, BMC Racing Team, Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team a mnohé další. Jejich esy jsou známá jména Mark Cavendish či André Greipel, ale také domácí Peter SaganPeter Velits. Očekává se i účast Čechů, o všem ale rozhodne aktuální forma cyklistů po absolvování francouzské "Staré dámy". "Nestáva sa často, aby sa najlepší svetoví cyklisti preháňali po našom regióne. Fanúšikovia tohto športu budú mať jedinečnú príležitosť nasať atmosféru veľkých cyklistických pretekov a povzbudiť svoje idoly. Podľa vzoru Tour de France by sa vďaka týmto pretekom mohlo Slovensko dostať do povedomia miliónov ľudí na celom svete v priamom prenose a záznamoch na televíznej stanici Eurosport," upozorňuje Alexander Slafkovský, primátor Liptovského Mikuláše a předseda představenstva Oblastní organizace cestovního ruchu (OOCR) Region Liptov.

Cykloregion Liptov

Tour de Pologne si to namíří na Liptov během páté etapy 7. srpna 2014. Závodníci vyrazí ze Zakopaného a přes Západní Tatry okolo Liptovské Mary a známých aquaparků dorazí do Liptovského Mikuláše, odkud začnou stoupat do cíle na Štrbském Plese. "Podarilo sa zavŕšiť našu spoločnú snahu s poľskými partnermi dostať toto významné podujatie aj na slovenskú stranu Tatier. Tieto preteky zapadajú do našej koncepcie premeny Liptova na cykloregión. S projektom sme začali už minulý rok, keď sa nám podarilo označiť tematickú trasu Vlkolínec - Pribylina, ktorá poskytuje jedinečné spojenie športu, prírody, kultúry a histórie. Pokračovaním bude vyznačenie novej tematickej trasy okolo najväčšej vodnej nádrže na Slovensku - Liptovskej Mary," avizuje Darina Bartková, ředitelka OOCR Region Liptov.

Bude hlavní hvězdou Peter Sagan?

V rámci projektu Cykloregión Liptov zároveň plánují zlepšit navigaci prostřednictvím informačních tabulí, spustit novou mobilní aplikaci s navigačním systémem, mapami a popisem největších atrakcí v okolí. Největším cyklistickým tahákem léta je určitě případná účast momentálně nejlepšího cyklisty Slovenska Petra Sagana, který se stal celkovým vítězem závodů Kolem Polska před třemi lety. "Je to pre nás veľká príležitosť predstaviť sa svetu nielen ako lyžiarska destinácia. Liptov je vďaka viac ako 700 kilometrom vyznačených trás ideálne miesto na cykloturistiku. Tomuto športu žičí nielen prekrásna príroda, ale aj stále sa rozširujúca ponuka doplnkových služieb a atrakcií," doplňuje Miroslav Parobek, vedoucí oddělení marketingu Městského úřadu v Liptovském Mikuláši.

Zdroj:

Tisková zpráva Regionu Liptov

Zajímavosti

  • Petr Sagan je celkovým vítězem Tour de Pologne z roku 2011. Z českých závodníků uspěl na tomto týdenním závodě 2x Ondřej Sosenka. Zvítězil v roce 2001 a 2004.

GPS souřadnice: (49°7'14.4487"N, 20°3'47.6135"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Cyklotrasy, Tour de Pologne,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru