V TANAPu skončí sezónní uzávěra v sobotu

Po půl roce se opět otevírá vysokohorské prostředí turistům

15.6.2012 8:44  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°8'29.6939"N, 20°13'14.8150"E)
Print Comments

V sobotu končí konečně ve Vysokých, Západních a také v Belianských Tatrách sezónní uzávěra. Přibližně 230 km turistických tras je v zimě pěším nepřístupných.

Na magistráleKonec zákazu vstupu

Štátne lesy TANAPu, jako správce značených cest, se již postaraly o to, aby zmizely tabule upozorňující na zákaz vstupu. Až do konce října tak turisté mohou navštívit celý Tatranský národní park bez omezení.

Cesty jako nové

Na všech turistických chodnících jsou opraveny závady, které natropila zima. Cesty jsou průchodné všude tam, kde není sníh. Na firnovištích je nutné dbát obezřetnosti. Na cestách bylo nutné po zimě trochu „uklidit“, protože na několika místech došlo k sesuvům, vývratům stromů. Nepořádek a také poničené značení, směrovníky a lavičky už jsou pryč a všechno má být připraveno na 16.6., kdy se cesty otevřou. Po tomto datu se také začne s obnovou více než 200 km dlouhého zeleného značení cest - turistická značka.

Otevřou se i naučné stezky

Od soboty budou v Tatrách přístupné i další 4 z 8 naučných stezek turistická značka, které připravují návštěvníkům Štátne lesy TANAPu. Ke stezce na Zverovce, na Podmuráni, k Partizánské nemocnici a Pramenisko bude možné přiřadit i možnost projít cestu Ze Štrbského plesa na Popradské, naučnou stezku Zadné Meďodoly z Tatranské Javoriny do Kopského sedla, celou tiesňavu Juráňova dolina a velký okruh naučnou stezkou kolem Roháčských ples.

Zdroj:

Tisková zpráva ŠL TANAPu

Zajímavosti

  • V Polsku sezónní uzávěry v takovém rozsahu neznají. V TPN jsou uzavřeny v zimě pouze 4 cesty. Jde o cestu Grzybowiec - Wyżnia Kondracka Przełęcz - turistická značka, pak také Dolina Tomanowa - Chuda Przełączka - turistická značka a Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko - turistická značka. Navíc ještě je nepřístupná Jaskinia Mroźna. Otevírají se veřejnosti 1. června.

GPS souřadnice: (49°8'29.6939"N, 20°13'14.8150"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: TANAP, Turistika,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru