V Tatrách se lyžuje, ale jen omezeně

Oteplení uťalo radost lyžařům.

Ač jsme už začátkem listopadu uváděli nejčasnější začátek lyžařské sezóny v historii, pak po třech týdnech lyžování přišel kvůli velkému teplu konec. Sezóna pro lyžaře se otevírá znovu a jen pozvolna až teď o Vánocích. Lyžuje se na Štrbském Plese, pod Lomnickým sedlem, na Strednici, v Roháčích a ve dvou nízkotatranských areálech.

Vysoké Tatry

Návštěvníci hor, kteří tráví vánoční svátky ve Vysokých Tatrách a budou tu i na Silvestra si mohou zalyžovat na Štrbském Plese. Zde jsou v provozu tři ze šesti sjezdovek v areálu ParkSnow (oba svahy Interski a Esíčko).

Druhou možností, jak si zalyžovat, je černá sjezdovka z Lomnického sedla. Tatranské lanové dráhy, které tento svah upravují, nabízejí alespoň různé akce, jak co nejvíce lyžování zatraktivnit. Od zítřka TLD spouští i provoz vleků ve  střediscích Tatranská Lomnica - Jamy a Starý Smokovec - Jakubkova lúka.

Celodenní lístky jsou zde k dostání díky omezenému provozu jen za cenu čtyřhodinových.

Belianske Tatry

Vleky jsou zatím v provozu jen dva, a to v areálu Ždiar - Strednica (C1, C2), ani v Belianských Tatrách není sněhu nazbyt a tak si pomáhají i sněhovými děly, pokud to umožňuje počasí.

Západné Tatry

Pod Roháči se lyžování soustředilo zatím jen na tři sjezdovky v  areálu Zuberec - Spálená. Sjezdovky s umělým zasněžováním však uspokojí jen málo lyžařů.

Ostatní svahy zatím bojují s  nepřízní počasí.

Nízke Tatry

Zdálo by se, že nejlepší areály na Chopku zachraňují čest. Zatím tomu tak není, v Nízkých Tatrách se lyžuje jen na Čertovici a na Donovalech. V provozu je v každém z areálů pouze jedna sjezdovka.

Chopok, který bude nabízet opět propojené areály sever a  jih zatím svoje brány neotevřel, na sjezdovkách není souvislá sněhová pokrývka.

Vyhledejte si ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru