Víme, co přinese Horalfest 2008

Program festivalu je již zřejmý.

Uzávěrka festivalu amatérské tvorby o horách Horalfest byla 15. října 2008 a již proběhlo "otevírání obálek". Organizátorům se přihlásilo celkem 108 amatérských filmařů, fotografů a literátů. Poslali 11 filmů, téměř stovku básní, povídek a krátkých próz, a více jak 180 fotografií.

HoralfestCo porota vybere

Ke slovu se nyní dostává odborná porota, kterou vedou v  jednotlivých kategoriích český filmař Ivo Brachtl, fotograf Ladislav Škandík a odborný redaktor Slovenského rozhlasu Ján Petrík. Na hodnocení mají sice celý měsíc, ale z literárních děl se chystají organizátoři poprvé sestavit sborník, fotografie je nutné připravit na výstavu, která bude ve známé smokovecké vile Flora.

Zajímavý program

Filmoví tvůrci budou přehlídkou soutěžních filmů festival otevírat, básníci svoje verše představí na literárním nokturnu v knihovně ve Starém Smokovci. Připravený je i další doprovodný program, prezentace knih o horách, vycházka účastníků do hor a vernisáž výstavy.

Celý program je k vidění na webu festivalu.

Nejvíce účastníků v historii

Horalfest 2008 má oficiálně letos svůj IV. ročník a právě v něm zaznamenává zatím nejvyšší účast, navíc amatérští tvůrci se přihlásili nejen ze Slovenska, ale také z České republiky a z Polska.

Organizátoři

Hlavným organizátorom Horalfestu je Horský internetový klub, o. z., spoluorganizátormi Mesto Vysoké Tatry a Tatranská galéria Poprad.

Mediálním partnerem je server Tatry.CZ.

Výsledky a ocenění

Přehled výsledků jednotlivých kategorií za rok 2008 najdete na stránkách festivalu.

%%full%%


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru