Vzhůru do nové sezóny

Tatry o novinky před sezónou nouzi nemají.

24.6.2008 10:42  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°10'0.6950"N, 20°8'10.9792"E)
Print Comments

V nadcházející letní sezóně není nouze o novinky. Zajímat vás budou určitě uzavřené chodníky, ale ještě více asi nové naučné stezky či další trasy určené pro vozíčkáře. V Tatrách se v zimě očividně nespalo.

Uzavřené turistické trasy

Už jsme vás informovali o uzavření přechodu přes Tomanovské sedlo a také vrcholu Bobrovce. Letos o prázdninách bude z důvodu zpracování kalamity uzavřena modrá značka na Popradské pleso. Od zastávky električky je přesměrovaná na zeleně značenou tzv. zimní trasu vedoucí k plesu od Štrbského Plesa.

V Západných Tatrách je ve „výstavbě“ turistická cesta na Žiarskou chatu známá jako Stará cesta a čerstvou novinkou je uzavření Jalovecké doliny, kde se zpracovává kalamita. Znamená to, že od Liptova není přístupné sedlo Pálenica z Bobrovecké doliny, uzavřen je výstup Hlbokou dolinou na Salatín i cesta dolinou Parichvost do Baníkovského sedla.

Video: Výhled z Lomnického sedla

 

Otevření nových tras

Určitě nesmíme opomenout obnovenou cestu v Bobroveckém sedle, kde se značka napojila přímo na žlutě značenou cestu k  chatě na Chochołovskej Polaně. Další novinku najdeme na opačném konci Tater, a to v Zadných Meďodolech. Z Tatranské Javoriny do Kopského sedla vás doprovodí naučná stezka, která navazuje na geologickou expozici Podmuráň. První dva kilometry jsou zvládnutelné i pro vozíčkáře nebo s kočárkem.

Stěhování medvědů z Hrebienku se konat nebude

Plánovaný odchyt a přesun medvědí rodinky, která se usadila v  okolí Hrebienku se neuskuteční. V Jasově, kam měla být celá skupina převezena, už o ně zájem nemají. Přemístěn byl tak pouze jeden mladý medvěd, který se chytil do nastražené pasti. Ale medvěd se stěhoval už jen v rámci Tatranského národního parku. Mezera v dohodě mezi subjekty stála Štátne lesy TANAPu spoustu času a práce.

Další historka z medvědího soudku se váže k Velickému plesu. Nedaleko Sliezskeho domu se v plese v parném červnu osvěžil další z mladých medvědích teenagerů. Podle strážců parku šlo o  odrostlé medvídě, které teprve hledá svoje nové teritorium a není příliš pravděpodobné, že se pod horským hotelem usadí.

GPS souřadnice: (49°10'0.6950"N, 20°8'10.9792"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Medvěd, Turistika,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
Žádné příspěvky. Buďte první!

Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru