Zahájení lyžařské sezóny je tu

Už se lyžuje. Otevírají se zimní střediska.

Sezóna zahajuje oficiálně zítra. Napřed jsou jen na Štrbském plese, kde se lyžuje na 2 sjezdovkách již od úterý. Na slovenských horách je zatím přírodního sněhu málo, a tak otevření sjezdovek závisí na umělém zasněžování. Další velká střediska otevírají sezónu zítra a nabízejí lyžování za 1 euro.

Zítra to rozjedeme

Už jen jeden den a rozjedou se vleky v Tatranské Lomnici (Čučoriedky) ve Vysokých Tatrách, v Jasné (Biela Púť a  Záhradky) pod Chopkem i ve Spálené dolině v Roháčích. O  víkendu se rozšíří nabídka o další sjezdovky. Areály jsou zasněženy přírodním i technickým sněhem.

Lanovky už čekají, včetně nových

Všechna střediska (Jasná, Tatranská Lomnica a Spálená) lákají první den na lyžování za 1 symbolické euro. Na začátku sezóny jsou připraveny v pokladnách i zvýhodněné skipasy. V Jasné se také bude křtít nová kabinková lanovka, na křest oranžové novinky si počkejte do 22.12.

Hledejte slevu, zpravidla nějakou najdete

Ceny skipasů jsou za 1 den v hlavní sezóně (zpravidla od ledna do března 2010) pro celé středisko vt.sk, jasna.sk, tatrawest.sk či parksnow.sk. V  jednotlivých areálech se prodávají další skipasy s nižšími cenami. Informace o ceně hledejte na internetových stránkách jednotlivých středisek, nabídka je velice široká.

Ceny skipasů v € / 1 den

středisko dospělí děti
Tatranská Lomnica 28 20
Chopok-Jasná 29 21
Chopok-Juh 23 16
Štrbské pleso 22,50 15,50
Donovaly 22,50 15,50
Spálená dolina - Roháče 20 14

 

Liptovská karta funguje i v zimě

Karta slev tzv. Liptov Region Card 2010 opět může ulevit vaší peněžence. Stojí 5,90 euro a umožňuje slevy 10-50 % na vstupném po celém Liptově (přes internet za 3,50 euro do 10.1.2010). U  některých ubytovatelů ji dostanete zdarma, pokud u nich strávíte svoji zimní dovolenou.

Na co se kromě vstupného ještě hodí? Právě na skipasy, v lyžařských školách, v půjčovnách lyží nebo ve skiservisech. Pokud nejedete jen lyžovat, tak ji využijete i v akvaparcích nebo při návštěvě jeskyní. Karta navíc platí celý rok a  dostanete k ní zdarma i tištěného průvodce.

%%full%%

Vyhledejte si ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru