Závody Mistrovství Evropy psích spřežení

Musheři se utkají v Západních Tatrách

Pod Roháči budou závodit o tomto víkendu čtyřnozí sportovci s svými pány v zádech. Zuberec bude hostit od 16.2. do 18.2. závody mistrovství Evropy psích spřežení ve sprintu. V Zuberci se bude štěkání sprinterů ozývat už od pátečního rána. Celá akce nabídne pro návštěvníky zajímavý program.

Slovenské závody

Historie velkých mezinárodních závodů na Slovensku není dlouhá. Až po roce 2000 se daří pravidelně organizovat klubu Askino Slovakia Alfa z Košic závody psích spřežení, které jsou již pod hlavičkou mezinárodní organizace World Sleddog Association (WSA). Nejvíce prostoru dostávají slovenští závodníci tzv. musheři v Zuberci. Právě zde se před dvěma lety konal první závod psích spřežení na dlouhých tratích, nyní jsou na pořadu kratší závody ve sprintu.

Co připravili organizátoři pro závodníky?

Traťový komisař neboli marshall, kterým bude Janne Nordlöf ze Švédska, vyšle účastníky (160 musherů z 15 zemí Evropy) do závodu v pátek, v sobotu i v neděli vždy v 9.00 hodin. Samozřejmě závodit se bude v různých kategoriích podle pravidel WSA. Těšit se můžete hlavně na severská plemena psů, kterých bude asi 2 500. Určitě nebude chybět sibiřský husky, aljašský malamut, samojed a grónský pes, což jsou oficiální plemena pro závody.

Pořadatelé připravili i něco navíc

Mistrovství Evropy nebudou jen závody, také to bude sláva pro celý Zuberec. Celý den je program nabitý hudbou, promítáním a dalšími akcemi na hlavním pódiu. Večer se chystá laserová show a jízda s  hořícími pochodněmi. Celý program si můžete sami prohlédnout a nechat se zlákat na víkend do Zuberce. Akce se koná, i když by hrozilo psí počasí.

Vyhledejte si ubytování


Novinky na váš e-mail

  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru