Zelené pleso s novým chatařem

Nástup Tomáše Petríka na chatu komplikuje situaci i turistům

11.1.2011 10:53  |  Zpráva  |  Libor Bolda
Zobrazit na mapě (49°12'36.5004"N, 20°13'16.6398"E)
Print Comments

Připravte se na spartánské podmínky na Brnčalce. Chata pri Zelenom plese je vedena novým nájemcem a ten se od prvního dne nezastaví, prakticky neví, co přivézt na chatu dříve. Pozor tedy i na cestě! A zapište si nový telefonní kontakt!

Těžký první krok

Tomáš Petrík je od začátku v nelehké situaci a s ním i turisté, kteří na chatu směřují. Odchod bývalého nájemce Juraje Gantera s sebou přinesl nebo spíše odnesl mj. i vybavení chaty a také celou zásobu dřeva na zimu.

Doplnit zásoby a ukončit omezený provoz

Bývalý chatař odvezl z chaty vše, co bylo v jeho vlastnictví, vč. obrovských hranic dřeva, která jsme byli zvyklí vídávat za chatou. U chaty jsou zásoby jen na první dva týdny roku! Proto musí nový chatař Petrík chtě nechtě několikrát vyjet s terénním vozem k chatě a přivézt nejen dřevo, ale i např. ložní prádlo a vybavení kuchyně. Juraj Gantner chatu vylepšoval za své a po právu si svoje věci zase vzal s sebou.

Dávejte pozor na cestě

Pro skialpinisty a turisty je důležité upozornění na rušnější pohyb automobilů na cestě k chatě. V zatáčkách můžete nečekaně narazit na terénní vozidlo. Počítejte na chatě i s omezeným komfortem, chybí zejména vybavená kuchyně. Turisté si mohou z nabídky vybrat zatím horský čaj, lahvové pivo, kofolu, k jídlu je polévka, párky a vždy jedno jídlo podle denní nabídky. Nabídka se bude rozšiřovat postupně.

Důležité změny

Až do konce ledna je nutné mít pro přespání s sebou vlastní spacák, deky a prádlo zatím nemá osazenstvo chaty k dispozici. Cenově se zatím nic nemění, poplatek za nocleh zatím zůstává na 13 eurech. Změny se ale dají očekávat. Pokud chcete objednat ubytování, pak zatím jediným spojením je nové číslo mobilního telefonu: +421 901 767 420 a e-mail: tomasp3k@stonline.sk.

Ostatní kontakty přestávají platit, i když jsou např. původní internetové stránky chaty stále dostupné. Informace na nich jsou dnes již ale zavádějící. I my jsme profil chaty na našich stránkách již aktualizovali. Avizovaný nový web na adrese: www.chataprizelenomplese.sk není ještě dostupný.

Zdroj:

Hiking.skJAMES

Zajímavosti

  • informovali jsme vás o kritizovaném výběrovém řízení, které se muselo opakovat. Soupeřili spolu nabídky právě od chataře Juraje Gantnera a nového nájemce Tomáše Petríka
  • Tomáše Petríka možná znáte jako ředitele Horského hotelu Popradské pleso
  • Nový chatař bude působit na Brnčalce společně se svoji manželkou Kajou.

GPS souřadnice: (49°12'36.5004"N, 20°13'16.6398"E)

Vyhledat ubytování v okolí

Print Comments
Hodnocení:
1 2 3 4 5

Tagy: Horské chaty, Chata pri Zelenom plese,


Související články

Kompletní články
Stránka: 1 2 3 4 5 »

Související ubytování


Sdílej tento článekKomentáře ke článku

Přidat nový komentář
Pro odeslání dotazu opište prosím kód z obrázku. Pokud je kód nečitelný, kliknutím na kód vygenerujete nový.

Email
duro dne 26. ledna 2011 11:59

Reagovat

telefon
+421 901 767 420 je priamo na chatu, nie na chatara


fero dne 26. ledna 2011 11:58

Reagovat

Chata funguje
netreba zvelicovat chatarove problemy, staci zavolat a upresnit rezervaciu. Pradlo je, voda a pivo tecu, elektrina je na agregat


Roman Jelenský - horský vůdce UIAGM

Roman Jelenský - nabízí výstupy nejen na Gerlach...

Inzerujte u nás

Partner webu

Newsletter

Chcete dostávat pravidelně čerstvé informace z dění našeho serveru? Přihlašte se k odběru:

Lavinová předpověď

Ukázat mapu

 

  • Liptov
  • Slovakia.travel
  • Union Pojišťovna
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách

↑ nahoru