35. ročník Sherpa rallye vyhrál Lukáš Švolík

Na domácí trati vyhrál nosič ze Zbojnické chaty

Sherpa rallye směřovala letos z Hrebienku na Zbojníčku. Těžký náklad se podařilo nejdříve vynést Lukášovi Švolíkovi. Ten na domácí trati zářil.

Sherpa rallye 2019Letošní Sherpa ve stylu Unesco

Další ročník Sherpa rallye byla směřovaná do top destinace - náklad se musel vynést do výšky 1960 m nad mořem. 35. ročník hostila Zbojnícka chata.

Start na Hrebienku byl rychlý, v 11 hodin se rozběhli nosiči s nákladem 60 kg sprintem. Každý chtěl mít na chodníku ve Veľké Studené dolině pohodlný náskok na soupeře a tak se vpředu vykrystalizovala rychle skupinka favoritů na prvenství. Mezi nimi ovšem nakonec dominoval domácí nosič a dobrý znalec trati Lukáš Švolík.

Lukáš Švolík vytvořil rekord trati

Už trochu postarší rekord na trati Hrebienok - Zbojnícka chata padl. A to právě zásluhou domácího závodníka v zářivě zelených botách. Zrychlil o 2 minuty na výsledný čas 1:20:16! Úžasný čas. A zatímco se na špici závodilo s časem, vrcholil i souboj o druhé místo.

Video z trati:

Stříbro o 19 vteřin

Na tak dlouhé trati se nakonec o stříbru rozhodovalo téměř na cílové rovince. Nakonec byl štastnější Rasťo Goriščák, který místní chodník také zná velice dobře. Třetí místo patřilo Filipu Zacherovi. Ještě desáté místo bylo ve vynikajícím čase 1 h 49 min.

Svojí soutěž mají také ženy. S 20 kilogramy na zádech vyhrála kategorii suverénně Simona Triznová v čase 1h 9 minut.

Výsledky a reportáž:

vetroplachmagazin.sk

Zajímavosti

• Recesistický závod probíhal po 35.! Na trati jste i letos mohli vidět některé z jeho zakladatelů, mj. Viktor Beránek stále aktivní!