5 důvodů, proč si užít letošní lyžovačku právě v Tatrách

Chystáte se na lyže na Slovensko?

Zima běží na plné obrátky. Přečtěte si 5 důvodů, proč letos vyrazit za zimními radovánkami právě k sousedům do slovenských Tater.

Pokud ještě nemáte jasno, kam vyrazit na lyže nebo snowboard, zavřete oči a zasněte se někam přibližně k oblasti Karpat na sever k našim slovenským sousedům. Tatry toho totiž kromě sněhu a skvělých sjezdovek nabízejí mnohem více.

Pojištění do hor

1. Kilometry sjezdovek všech úrovní

Ať už se vydáte do Vysokých či Nízkých Tater, neprohloupíte. Nejvíce opěvovaným a největším střediskem je Jasná v Nízkých Tatrách. Užít si můžete až 50 km upravených sjezdovek všech náročností. Na své si přijdou jak začátečníci, tak i pokročilejší či rodiny s nejmenšími. Nezapomeňte také na pořádné cestovní pojištění, které vám bude krýt záda. Nejlevnější cenu vám pomůže najít kalkulačka cestovního pojištění.

Tip: Mnoho lyžařských resortů prošlo velkou modernizací. Vychutnat si tak můžete i romantické noční lyžování při osvětlených Tatrách.

2. Skipasy za fajn ceny

I když asi úplně nejde srovnávat Tatry s Alpami. Vaše peněženka rozdíl ucítí. Zatímco v Rakousku zaplatíte za jednodenní skipas v přepočtu zhruba kolem 1 400 Kč. Na Slovenku jej seženete už od 640 Kč. Cena se pohybuje i v závislosti na tom, jestli vyjedete za sněhem v sezóně či mimo ni.

Tip: Objednejte si skipasy online a s co největším předstihem. Ušetříte tak nemalou částku.

3. Půjčovna na každém kroku

Pokud vás nebaví tahat vlastní vybavení, nebo jste zvyklý si ho půjčovat, v Tatrách žádný problém. Na jedno středisko tu vychází i několik desítek půjčoven vybavení.

Tip: V půjčovnách najdete opravdu všechno, po čem vaše srdce touží. Od nejrůznějších druhů lyží, snowboardů i běžek.

4. Freeridové zóny pro milovníky adrenalinu

Jízda ve volném terénu už dávno není záležitostí hrstky lidí, kteří mají pro strach uděláno. Když vás začnou sjezdovky nudit, odběhněte si zažít přírodu tak trochu na divoko.

Tip: Nemusíte se bát strmých krpálů, které sjedou jen ti nejlepší borci. Trocha adrenalinu dokáže zpříjemnit dovolenou.

5. výhledy

Poslední, ale o to důležitějším důvodem, proč letos vyrazit právě do Tater, jsou panoramata. Zasněžené hory, sluneční paprsky odrážející se od sněhu a k tomu tatranský čaj na zahřátí. A večer? Zajděte na některou z wellness procedur nebo skotačit do vyhlášených aquaparků.


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru