7 nejúžasnějších turistických tras v USA

Tipy na skvělé turistické perly Spojených států amerických

Cestování po USA může mít různý charakter. Tato země nesestává pouze z obrovských mrakodrapů, množství fastfoodů a obchodů, ale i z nádherné nedotčené krajiny. A proto i vášnivý turista si zde splní svůj cestovatelský sen, ať už vysoko v horách nebo v hlubokých údolích.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Cestování po USA s ESTA Visa

USA se může pochlubit 59 národními parky, nádherným bohatstvím, které se skládá z divokých řek, vysokých hor, množství druhů rostlin a dřevin. Zajistěte si registraci ESTA USA a nechte se inspirovat nejkrásnějšími turistickými trasami. Pokud toužíte probádat tato krásná místa ve Spojených státech amerických nepotřebujete k tomu ani víza. Na vstup do USA vám postačí cestovní povolení ESTA Visa platné na 90 dní.

Která z míst byste navštívili?

Harding Icefield trial

Trek se nachází se v národním parku Kenai Fjords national park, v blízkosti města Seward na studené a krásné Aljašce. Turistická cesta má asi čtyři míle, náročnější výstup vás obdaří spoustou krásných výhledů. Cesta prudce stoupá z doliny, přes lesy, louky, až k množství zmrzlého ledu. Zažijte "dobu ledovou" na Aljašce!

John Muir trailJohn Muir Trail

Nachází se v pohoří Sierra Nevada v Kalifornii a prochází přes několik národních parků. Cesta začíná v národním parku Yosemite National Park, pokračuje přes Ansel Adams Wilderness, Sequoia National Park, Kings Canyon National Park a končí u Mount Whitney. Mount Whitney je odměnou pro všechny.

Appalachian Trail

Trasa Appalachian Trail vám ukáže nádherné panoramatické výhledy na divokou přírodu a javorové lesy. Představuje nejdelší stezku na světě, určenou pouze pro pěší turistiku. Kola či koně jsou zakázány (kromě pár vyhrazených míst). Prochází přes několik států, začíná ve státě Maine a končí v Georgii. Obvykle turisté začínají na jihu v Georgii v jarních měsících.

Angels Landing

Angels Landing je známý i jako Temple of Aeolus a nachází se v národním parku Zion National Park ve státě Utah. Trail je dlouhý 2,4 míle. Strmé a úzké hřebeny budete procházet za pomoci řetězů ukotvených ve skalách. Postupný vzestup střídají serpentiny, při každém kroku je třeba být opatrní, půda je často kluzká, i když to tak na první pohled nevypadá. Zion Canyon budete mít jako na dlani!

Kalalau trailKalalau trail

V případě, že se rozhodnete zdolat turistický chodník Kalalau trail na havajském ostrově Kauai, Vaší odměnou bude tajemná pláž. Totiž po 11 mílích cesty, přes tropické lesy a útesy, se před vámi zjeví soukromý ráj, pláž Kalalau. Chodník se táhne podél pobřeží Nā Pali Coast, takže společnost vám bude dělat nejen množství zeleně, ale i bouřlivé vlny oceánu. Trasa začíná na pláži Ke'e Beach a prochází přes pět údolí.

Mooney falls

Národní park Grand Canyon je skutečným přírodním bohatstvím a najdete zde nádherné scenérie a dech beroucí zákoutí. Je domovem i pro vodopád Mooney falls, ke kterému Vás dovede 3 míle dlouhá turistická stezka. Stezka začíná v indiánské rezervaci Hualapai ve vesničce Supai. Musíte projít přes travertinové tunely, po žebřících, na určitých místech pro bezpečnost jsou k dispozici řetězy ukotveny ve skalách. Místo, kde budete kráčet po červené zemi a jen němě obdivovat přírodní krásu, tak to je Mooney falls.

Old Rag Mountain

Velmi populární a zároveň velmi nebezpečná trasa pro horskou turistiku. Během letních měsíců je toto místo magnetem přitahujícím milovníky hor a horolezce. Trasa je dlouhá osm mil a je charakteristická členitým terénem, mohutnými skalami, a proto je třeba se na výstup připravit. Trasa se nachází v pohoří Blue Ridge, v národním parku Shenandoah National Park ve státě Virginia.

Pro bezpečnou cestu

V případě že jste se rozhodli vycestovat poprvé a nemáte s cestováním do USA velké zkušenosti, můžete využít služeb americké agentury v Česku - ESTA VISA. ESTA Visa vám ráda poradí, pomůže a vyřídí vše za vás. Dokonce při neschválení ESTA Visa povolení, vám agentura ESTA Visa zajistí vrácení peněz, a navíc i návštěvu konzultovat pro opětovné schválení víz.

Zdroj:

PR článek

Zajímavosti

TIP:

Pokud jsme vás navnadili na horskou turistiku za Atlantikem, nezapomínejte na ESTA Visa! Bez patřičného povolení se jednoduše do Spojených států amerických nedostanete. Ale nebojte se, není to nic složitého, posuďte sami! ESTA představuje elektronický formulář, který vám po schválení umožní vycestovat do USA. ESTA není vízum, jde o bezvízový program, který při splnění určitých podmínek, otevírá cestu do USA. Je to jednoduchá a rychlá online registrace, při které potřebujete biometrický pas a musíte vyplnit osobní údaje a informace o vaší cestě. Všechno to trvá jen pár minut, elektronický formulář zvládnete vyplnit z pohodlí domova. Po odeslání / potvrzení formuláře dostanete odpověď do několika vteřin. Po schválení autorizace můžete cestovat do USA. Upozorňujeme, že formulář ESTA USA můžete využít pouze, pokud je vaše cesta za turistickým účelem a vaše cesta nesmí přesáhnout 90 dnů.


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru