Akce Čisté hory je připravená

Velké uklízecí manévry uzavřou letní sezónu v Tatrách.

Mezi tradiční akce uzavírající letní turistickou sezónu v Tatranském národním parku patří Čisté hory. Na sobotu 26. září připravují Štátne lesy TANAPu opět sbírání odpadků z okolí turistických cest. Jedná se už o třicátý první ročník úklidové akce.

Očekává se opět přes 1000 dobrovolníků

Dobrovolníci si v sobotu 26. září v 8 hodin ráno mohou vyzvednout na 12 nástupních místech (Oravice, Zverovka, Habovka, Podbanské, Štrbské Pleso, zast. TEŽ Popradské Pleso, Vyšné Hágy, Hrebienok, Tatranská Lomnica, zast. SAD Biela Voda, Tatranská Javorina a  Lysá Poľana velké igelitové pytle na odpadky.

Stejná akce proběhne i o týden později 3. října v Pieninském národním parku, tam budou Štátne lesy organizovat sběr se Správou PIENAPu. Igelitové pytle dostanete v  autokempu Červený Kláštor.

Za celou historii nasbírali 51 tun odpadků

Loni se akce účastnilo více než 1300 lidí, ať už šlo o  náhodné turisty nebo žáky místních základních škol. Sesbírali z  turistických cest téměř 600 kg smetí. Nejčastěji PET lahve, igelitové obaly potravin, konzerv nebo obyčejných papírků. Nejvíce znečištěné místo je v Tatrách je okolí pozemní lanovky na Hrebienok.

Pravidlo, aby si brali svoje odpadky z hor lidé s sebou nazpět dolů stále neplatí pro každého.

%%full%%

Sbíráme odpadky a vy?

Co vy? Berete si vlastní odpadky s sebou nazpět? Okřiknete turisty, kteří se tak nechovají? Lze vlastně v horách něco "vyhodit"? Kdy se co rozloží?

Reagovat můžete v naší diskuzi!

Vyhledejte si ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru