Aprés-ski na svahu nebo sauna v Tatralandii?

Jak trávit volný čas po lyžování? Máme několik tipů.

V tatranských lyžařských střediscích zábava na svahu nekončí poslední jízdou v 16 hodin. Bohatý aprés-ski program ukazuje jasně, co dělat v Tatrách odpoledne anebo kam vyrazit s celou rodinou večer. Vodní ráj tropické Tatralandie se v prosinci rozrostl o novou biosaunu a vířivou vanu se slanou mořskou vodou, kde si návštěvníci dokonale uvolní unavené svaly.

SáňkováníCo s načatým večerem v Jasné?

Lyžaři v Nízkých Tatrách, kteří se během dne vylyžovali málo, mohou si užít svah i večer denně od 18.00 do 21.00 hod. Lyžuje se do konce lyžařské sezóny na severní straně Chopku na sjezdovce Biela Púť. Pro fajnšmekry a milovníky čerstvě upravených svahů bude Fresh Track v zimě jistě první volbou. Ranní eufórie z jízdy v Jasné ještě před oficiálním spuštěním lanovek začíná vždy v úterý a v sobotu od 7.00 do 9.00 hod. Kouzlo nezapomenutelného večera prináší sáňkování po osvětlené sjezdovce Biela Púť nebo bruslení na kluzišti ve Fun aréně. I pro nelyžaře je připravená adrenalinová zábava: závody na saníchreteky na saniach, jízda na skifox, snowbikesnowscoot.

Zábava v plném proudu

Mekkou noční zábavy je hudební klub Happy End v Jasné a v pátek a v sobotu se v tanečním kroku protančíte až do nového rána. Co je práve „in“ a co se nosí na sjezdovce? Ochutnávku módy a mini fashion show ve spojení s aprés-ski zábavou v Champagne baru Biela Púť v Jasné předvádí každou sobotu. Nakupování ve sportovních obchodech Tatry Motion zpříjemní šálek exkluzivních čajů zdarma každý pátek opět na sjezdovce Biela Púť.

Za svitu měsíce

Výjimečné večery s kulinářským zážitkem na vrcholu Chopku přinese první zimní Full Moon Dinner 5. ledna. Při magickém úplňku se v restauraci Rotunda ve výšce 2004 m n.m. podává neopakovatelná pětichodová večeře. Na Tatranskou večeři zážitků v pondělí, ve středu a v sobotu se do restaurace Von Roll Luková (1670 m n.m.) jezdí netradičně – rolbou.

Celý program Nízké Tatry

> podrobně k aprés-ski programu v Nízkých Tatrách

Noční lyžování i sáňkování

Lyžaři ve Vysokých Tatrách si užívají romantiku večerního lyžování na osvětlené sjezdovce na Štrbském Plese v době od 17.30 do 21.00 hod. v závislosti od sněhových podmínek na začátku nového roku. Každé pondělí je u aprés-ski baru v Tatranské Lomnici připravená mini fashion show trendového oblečení. V úterý, v pátek a v sobotu se vyplatí vzít do ruky saně a vydat se na cestu po zábavné 2,5 km dlouhé sáňkařské dráze z Hrebienku do Starého Smokovce.

Zmizte po anglicku

Objevovat výjimečnost pečlivě připravovaných menu mohou návštěvníci Vysokých Tater vychutnat každou středu a sobotu v době od 18.00 do 21.00 hod. na Tatranskej večeri zážitkov. Čaj o páté ve čtvrtek v Grandhotelu Starý Smokovec je ideální volbou jak zvolnit tempo a dobít energii ve starém anglickém stylu s výbornými delikatesami. Pravá aprés-ski party na svahu s nadílkou hudební produkce začíná v pátek od 14.00 hod. v Tatranské Lomnici u údolní stanici lanovky. Pro ty, kteří nelyžují, ale mají rádi dobrodružství, je v nabídce sněžná atrakce skifox po 2 km noční sjezdovce anebo v závěsu za skútrem. Pro pěší návštěvníky Tater je během zimy zpřístupněná unikátní atrakce na Hrebienku - Tatranský ľadový dóm, kde se v neděli v 15:30 h konají vystoupení divadla Nová scéna.

Celý program Vysoké Tatry

> podrobně k aprés-ski programu ve Vysokých Tatrách

Do Tropického ráje pod Tatrami můž každý

Po vymrznutém dni na svahu je nejlepší zahřát se, zregenerovat a načerpat sílu v akvaparku Tropical Paradise v Tatralandii. Jen 15 minut autem od lyžařského střediska Jasná do bazénu s termální, čirou a slanou mořskou vodou! K tomu šnorchlovací bazén pro děti se živými rybičkami, tropická fauna a komplex s 21 parními, vodními a masážními lázněmi, saunami a procedurami. Každou neděli v době od 10:00 - 11:00 hod. mohou vstoupit do Keltského saunového světa v Tatralandii i děti od 5 let/100 cm v doprovodu osoby starší 18 let.

Novinky zimy v Tatralandii

V tropickém světe jsou zimní animace pro děti i dospělé. Do saunového světa v aquaparku přibyla: Tatranská sauna s krystalickou solí z Himálají, která pomáhá uvolňovat napětí, zlepšuje kvalitu spánku a posiluje imunitní systém, Studňa odvahy se studenou vodou pod širým nebem, Biosauna z přírodních materiálů napuštěných včelím voskem, Slnečný kúpeľ – vířivá vana s hydromasážní terapií těla a Tatranské jazero, které posiluje imunitní systém, otužuje tělo a přispívá k jeho prokrvení.

Celý program Tatralandia

> podrobnosti k atrakcím, saunám a wellness centru Tatralandia

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Zajímavosti

  • Lyžaři z Jasné s vícedenním multiskipasem si nevylyžované dny mohou vyměnit za oddych v Aquaparku Tatralandia či v aquaparku Gino Paradise Bešeňová.

  • I návštěvníci Vysokých Tater mají možnost výměny, u 2-6 denních skipasů svůj nevylyžovaný den mohou vyměnit za den v Aquacity Poprad, v Aquaparku Tatralandia anebo v Gino Paradise Bešeňová.

Fotografie


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru