Autem do Tater? Nezapomeňte na lékárničku ani pojištění

Vyrazit do hor můžete na pohodovější procházky i náročnější výšlapy.

Slovensko má co nabídnout v každém ročním období, speciální pozornost si však zaslouží právě v zimě.

Vysoké Tatry mají jedny z nejkrásnějších turistických tras v Evropě. Vyrazit do hor můžete na pohodovější procházky i náročnější výšlapy. Pokud se chystáte na cestu autem, přečtěte si tipy, na co se vyplatí před výletem nezapomenout.

Pojištění do hor

Kochat se pohledem na krásnou přírodu a horské velikány nemusíte jenom v Alpách. Slovenští sousedé mají také co nabídnout. Vysoké Tatry lákají svou přírodou nejen zkušené horaly, ale i ty, kteří chtějí utéct z města a vyčistit si hlavu aktivně strávenou dovolenou. Jestliže plánujete jet autem, přečtěte si naše doporučení, hodit se vám budou nejen při cestě do hor.

Sjednejte si povinné ručení

Pojištění auta je alfou a omegou příprav na cesty. Výhodně sjednané povinné ručení přitom představuje úplný základ, bez kterého se neobejdete. I proto jeho výběr nepodceňujte. Pojišťovna za vás uhradí škody, které vozidlem způsobíte na zdraví i majetku třetích osob.

TIP: Proč zbytečně ztrácet čas? Z tepla domova si můžete u ČSOB Pojišťovny vyřídit povinné ručení online až s 30% slevou.

Připravte miláčka na cestu

Abyste předešli možným nepříjemnostem, nechte si před cestou zkontrolovat vůz. Ujistěte se o dobrém stavu pneumatik, podívejte se na stav kapalin a vyzkoušejte brzdy i světla. Nezapomeňte si také ověřit platnost technické kontroly vašeho auta. Chybět by vám neměla ani povinná výbava včetně lékárničky.

Nezapomeňte na dálniční známku

Dálnicím se po cestě jen těžko vyhnete, bez dálniční známky proto raději ani nevyjíždějte. Do sousedních Tater vám postačí známka elektronická. Tu si můžete koupit online.

Mějte přehled o dopravě i o počasí

Cestu by vám mohly zkomplikovat uzavírky, dopravní omezení, nečekané kolony u hraničních přechodů i sjízdnost silnic. Vsaďte proto na ověřený zdroj informací o aktuální situaci na silnicích a sledujte i předpověď počasí. Dobrá příprava před cestou vám ušetří nejenom čas, ale i nervy.


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru