Až 9 tun písku zatížilo novou lanovku

Testovala se lanovka Buková hora v Tatranské Lomnici

Pytle s pískem testovaly novou lanovku v Tatranské Lomnici.

+ Zobrazit více fotografií- Zobrazit méně fotografií

Lanovka prochází zátěžovými testy

Včera probíhaly náročné zkoušky nové osmisedačkové lanovky na Bukovou horu v Tatranské Lomnici. Ano, lanovka, která se staví teprve od konce srpna už je připravená na provoz. Lyžaři se na ní svezou asi od Vánoc, když už bude zkolaudovaná.

Místo lyžařů pytle s pískem

Moderní modré bubliny zatím vozily celý den jen pytle s pískem, které simulují právě lyžaře. Při testech bez problémů lanovka zvládla i zátěž devíti tun nákladu. Středisko v Tatranské Lomnici se tak může pyšnit nejen novou lanovkou, ale i narůstající kapacitou, která si přičte dalších 2400 osob za hodinu. Kromě lanovky si lyžaři užijí i nových 10 ha sjezdovek, došlo zejména k rozšíření stávajících tratí a k postupnému dalšímu zasněžování. Umělý sníh může být použit již na 2,7 km tratí nad Tatranskou Lomnicí.

Nejen pro děti

Lanovka asi bude nejvíce lákat rodiny s dětmi. Použitý systém Kidstop zabraňuje totiž malým sjezdařům v nežádoucích pohybech, lanovka tak má vyšší bezpečnosti při přepravě dětí. Lanovka s modrými bublinami vás vyveze na dráze dlouhé 683 m o 133 m výš. Vrcholová stanice Buková hora je v 1040 m n.m.

Start v Jasné už zítra a za 1 €

Start nové sezóny je přichystán do Jasné v Nízkých Tatrách, kde se pod Chopkom začíná lyžovat už zítra. A symbolicky jen za 1 euro a zatím pouze na umělém sněhu, ale organizátoři si určitě připravili pro nedočkavé další kopec zábavy. V nejvyšších slovenských horách by měla odstartovat sezóna také, první se hlásí Štrbské Pleso. Tady sice bojují s nedostatkem sněhu, ale dokáží si poradit díky tomu umělému.

%%full%%

Zdroj:

Tisková zpráva TMR, a.s.

Fotografie


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru