Bokami Západných Tatier 2014

Skialpinistický závod se uskuteční o tomto březnovém víkendu. Skialpfest pokračuje.

Další závod skialpinistů startuje v Západních Tatrách. Lyžaři jdou do Bokov!

Bokami Západných Tatier 2014Bokami posedmé

Už po sedmé se setkají skialpinisté v Západních Tatrách, aby porovnali svoje síly v náročném závodu Bokami Západných Tatier s mezinárodní účastí. Největší skialpinistický podnik, který ve střední Evropě nemá obdobu, organizují tři silné skialpinisticko - horolezecké kluby z různých stran Západních Tater (TJ Družba Smrečany-Žiar - Skialpinistický klub Žiarska dolina, Horolezecký oddiel JAMES Bobrovec a TJ Roháče - Zuberec). Závod navazuje na neméně úspěšný skialpfest v Žiarské dolině a koná se od 21.3. do 23.3.2014.

Třídenní závod dvojic

Skialpinistické závody Bokami Západných Tatier jsou třídenní závody dvojic, pod záštitou Slovenského horolezeckého spolku JAMES. Závodníci absolvují každý den náročnou trať s převýšením okolo 2200 m a délkou asi 20 km. Stoupání jsou většinou na skialpinistických pásech, ale často i pěšky s mačkami na nohách a horolezeckým cepínem v ruce. Výjimkou nebudou těžké výšlapy s prvky lezení na skále či krátké slanění. Sjezdy budou v náročném terénu, často ve žlabech se sklonem okolo 40 stupňů. Exponované úseky budou zabezpečené fixními lany. O celý průběh akce se bude starat okolo 100 organizátorů.

Z Liptova na Oravu

Aktuální zimní sezóna skialpinistům nepřeje, ale ve vyšších polohách jsou sněhové podmínky celkem průměrné. Pokud se nic nepředvídatelného nestane, pak se závody uskuteční a jednotlivé etapy budou připravené podle sněhových podmínek.

Aktuální info na webu a facebooku

Informace o letošním závodu hledejte na oficiální stránce www.skialpfest.sk a na facebooku https://www.facebook.com/BokamiZT, kde jako ochutnávku můžete zkusit videa a fotky z předešlých ročníků Boků a Skialpfestu.

Zdroj:

http://www.skialpfest.ska SHS JAMES

Zajímavosti

Prečo vlastne „Bokami“?

Už naši starí otcovia a praotcovia nám zanechali krásne názvy a  pomenovania, ktoré vychádzali z ich života tak, ako ich aj oni dostali do vienka. Či už boli pastieri, drevorubači alebo gazdovia, keď sa vybrali do hôr vravievali ideme do bokou. Vyháňali statok prťami do bokou a vedno pili vodu, ktorá tiekla cícerkom dolinou. Tak ako chodievali oni, aj mi pôjdeme bokami, nielen súťažiť, ale aj obdivovať naše hory, ktoré nás pozorujú od vekov...


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru