Ceny na horských chatách v roce 2003

Pravidelně zjišťujeme pro vás ceny a novinky

Chystáte se v létě do Tater? Už za několik dní se (15.6.2003) se otevřou opět po zimní uzávěře tatranské chodníky pro turisty a my pro vás zjišťovali, jaké budou ceny v létě na chatách. Informací od chatařů je hned několik, např. kolik letos zaplatíte za ubytování, kolik vás bude stát jídlo a kde je možné získat slevu.

Vysoké Tatry

Začneme na Chatě pri Popradskom plese. Tradiční chata nabízí ubytování od 350,- Sk, polopenzi za 280,- Sk. Stejnou částku 280,- Sk zaplatí za ubytování horolezci (ČHS, JAMES). O kousek výše, v  nejoblíběnější Chatě pod Rysmi v Dolince pod Váhou, se v červenci a srpnu rezervace na ubytování udělat nedá. Chatu čeká buď rekonstrukce nebo se bude už možná stavět na bezpečnějším místě. Přesnou odpověď nám zatím chatař Viktor Beránek dát nemohl. Naproti tomu začala dobře fungovat Chata pod Soliskom, kde se můžete ubytovat na 12ti lůžkách za 150,- Sk a snídaně s večeří vás vyjde na rovné 200,- Sk. Chatu čeká už od září rekonstrukce.

Na stále ještě novotou vonící Zbojníckej chatě je cena za ubytování 300,- Sk, včetně snídaně. Pokud budete chtít bydlet s  polopenzí, zaplatíte 450,- Sk. 40% slevu mají horolezci a 20% slevu držitelé karet ISIC a ITIC. Nocleh bez snídaně je možný jen vyjímečně. V  "sousední" Téryho chatě je cena obdobná. 300,- Sk platíte za nocleh se snídaní, 420,- Sk s polopenzí. Horolezce to bude stát 250,- Sk resp. 370,- Sk.

V níže položené Zamkovského chatě v těsném sousedství magistrály je cena za nocleh 320,- Sk (horolezci platí 200,- Sk) a cena za polopenzi 230,- Sk. V Bilíkově chatě u Hrebienku jsou ceny už vyšší. Nocleh stojí 480,- Sk, polopenze 300,- Sk. Horský hotel Sliezsky dom pod Gerlachovským štítem patří také do kategorie dražších. Ubytování seženete za 360,- Sk (horolezci s 10% slevou mimosezónu) a  polopenze je za 310,- Sk.

Ve východní části Vysokých Tater na dobře dostupné Chatě pri Zelenom plese se pořídí nocleh za 230,- Sk. Pokud si k ubytování přejete polopenzi, vyjde vás na 200,- Sk plus zmíněné jídlo za 250,- Sk. Horolezci platí k polopenzi 125,- Sk, bez ní ovšem jen 165,- Sk. Pokud se vejdete do malé Skalnaté chaty, budete platit za nocleh 150,- Sk (kapacita je jen 6 míst!). V Belianských Tatrách se na chatě Plesnivec vyspíte už za 130,- Sk ve vlastním spacím pytli nebo za 200,- Sk na pohodlném lůžku.

Západné Tatry

Na hojně navštěvované Žiarske chatě vás nocleh vyjde na 230,- Sk a za polopenzi budete platit 200,- Sk. Horolezci tu slevy nedostanou. Na severní straně roháčského hřebene, na Zverovce stojí ubytování od 250,- Sk ve čtyřlůžkovém pokoji, za dvoulůžkový už ale je nutné zaplatit 300,- Sk a také jsou tu k dispozici i prostornější sruby.

Nízke Tatry

Kamenná chata pod Chopkom, která se stále potýká s  problémy s vodou, nabízí ubytování za 100,- Sk, s polopenzí za 300,- Sk. Pod Ďumbierom na Chatě gen. M.R. Štefánika je nocleh za 200,- Sk a dostanete navíc i snídani. Horolezci platí jen 170,- Sk. Neznámá, ale o to srdečnější a velmi prostorná je chata Ďurková pod Chabencom. Vyspíte se tu jen za 50,- Sk a jídlo vás nevyjde dráž než 150,- Sk.

Zajímavosti

  • Pozor, v tatranských chatách můžete platit i rekreační poplatek (pro osoby starší 18ti let a nepočítá se první a poslední den pobytu).

Vyhledejte si ubytování


Související ubytování


  • Slovakia.travel
  • Horská záchranná služba
  • Union Pojišťovna
  • Liptov
  • Booking.com - rezervace ubytování v Tatrách
  • Slovakia Tatry
  • Alpenverein Edelweiss

Top

↑ nahoru